1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Kara Şövalye – The Dark Knight (2008)

Kara Şövalye – The Dark Knight (2008)

Kara Şövalye – The Dark Knight (2008)
2
9
2008
ABD, İngiltere
2 Saat 32 Dakika

Batman Kara Şövalye, ‘ The Dark Knight’ orijinal isminden gelen bir kurgusal filmdir. Chistopher Nolan’ ın yönettiği bu muhteşem film öncelikle görsel efektleri açısından fantastik film önerileri listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Vizyon tarihi 2008 olan bu film vizyona girdiği zamanlar gişe rekortmeni filmler arasına girmiş ve aynı dönemde vizyona giren birçok film arasından açık ara öne geçmiştir. Kara Şövalye filmi 2005 yılında vizyona giren ‘Batman Başlıyor’ filminin devamı olarak nitelendirilebilir. Bu filmin yönetmeni aynı zamanda senaryo ekibinin de parçasıdır. Chistoper Nolan ve erkek kardeşi Jonathan Nolan ile birlikte bu muhteşem filmin senaryosunu oluşturmuşlardır. Filmin hikayesini ise David S. Goyer oluşturmuştur.

Kara Şövalye Filmi Konusu

Olayların geçtiği Gothem şehrinde, yeni bir kötülük tehlikesi olan Joker’ i ele geçirmek için ekibin ve Joker’ in verdiği mücadele konu alınmaktadır. Olaylar yüzlerinde palyaço maskeli bir çetenin bir bankayı soymasıyla başlar Joker karakterinin kimliği film gizemi açısında spoiler oluşturmamak için gizli tutulur. Alanında başarılı bir  Bölge savcısı olan Harvey Dent ‘in kötü ve kirli bir kimliğe bürünme hikayesi anlatılır.

Kara Şövalye Filmi Oyuncu Kadrosu

Yönetmenliğini, yapımcılığını ve senaristliğini Christopher Nolan ın yaptığı Kara Şövalye filminin oyuncu kadrosu da ünlü yıldızlardan oluşuyor. Christian Bale, Michael  Caine, Heath Ledger, Gary Oldman, Eric Roberts, Aaron Eckhart, Morgan Freeman, Maggie Gyllenhaal, Ron Dean, Anthony Michael Hall gibi ünlü yıldız kadrosuyla unutulmaz bir başyapıt yapılmış ve siz değerli sinemaseverlere sunulmuştur.

 

Bir önceki yazımız olan Clouds (2020) başlıklı makalemizde 2020, 2020 Filmleri ve Film Önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap