1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı (2016)

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı (2016)

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı (2016)
1
7.8
2016
ABD
2 Saat 27 Dakika

Marvel süper kahraman filmleri denince akla en önde gelen isimlerden biridir. Evreni ile çok sayıda kahraman sunan Marvel, bunu filmlerinde harika bir şekilde işliyor

Marvel evreninin önde gelen kahramanlarından olan Chris Evans’ın canlandırdığı Kaptan Amerika ve Robert DowneyJr. Iron Man’inin başrol oynadığı bu filmde ortalık karışmış ve işler iyice kızışmıştır.  Yenilmezler Takımının içerisinde bölünmeler ortaya çıkmış ve iki kutup oluşmuştur. 

Kutuplaşmanın Nedeni

Süper kahraman evrenine ilgi duyan insanları ikiye bölen bu film çoğu izleyicinin film önerileri kapsamında ilk aklına gelen filmlerdendir. Bu filmde dünyayı defalarca kurtaran Yenilmezler Takımı dünyayı korumaya devam eder fakat bir gün başarısız olurlar. Çoğu sivilin kaybı ile acımasız medya Yenilmezler Takımını karalar.

Hükümetin Yenilmezler Planı

Hükümet bu sonuçtan mutsuzdur ve bu durumun kontrol altına alınmasını ister. Bunun sonucunda politik güçler Yenilmezler Takımı hakkında plan geliştirir. Yenilmezler Takımı hükümet tarafından takip edilecek ve hükümet tarafından yönlendirilecek. Bu sistemin oluşturulması için Yenilmezler Takımına baskı yapılmaya başlanır. Bu durum Yenilmezler Takımını iki ayrı kutba bölen hamle olur.

Bu yeni kontrolcü sistemin hareket kabiliyetlerini kısıtlayacağını ve özgürce dünyayı daha iyi koruyabileceklerine inanan Kaptan Amerika bu plana şiddetle karşı çıkar. Diğer tarafta ise Tony Stark bu planı mantıklı bulup hayata geçirilmesini destekler. Bu fikir ayrılığı kutuplaşmayı başlatan hamle olur. Sonucunda gruplaşmaları oluşturacak olan bu fikir ayrılığı şiddetlenerek devam edecektir.

Film içerisinde geçmişe göndermelerin olduğu ve evren hakkında daha çok bilgi sahibi olabileceğimiz bu filmde ortalığı daha da kızdıracak gelişmeler olmakta ve taraflar arasındaki gerilim hızla tırmanmaktadır.

Kaptan Amerika Tarafı

Tartışma sonucunda oluşan kutuplaşma ile Kaptan Amerika’yı destekleyen bir grup oluşmuştur. Hawkeye, gizli ajan Sharon Carter, Falcon, Bucky Barnes, Ant-Man ve Scarlet Witch ile güçlü bir takım oluşturan Kaptan Amerika, Tony Stark önderliğindeki diğer yenilmezler ile karşılaşacaktır.

Kaptan Amerika Tarafı

TonyStark’ın yakın dostu War Machine, Black Widow, Black Panther, TheVision ve Spider Man ise TonyStark önderliğinde Iron Man takımını oluşturuyor. Bu kutuplaşma sonucunda kozlar paylaşılacak ve güçler karşı karşıya gelecek.

Bir önceki yazımız olan Ay - Moon (2009) başlıklı makalemizde 2009, Ay Filmi ve Dominique McElligott hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap