1. Ana Sayfa
  2. Korku
  3. Kapan – Get Out (2017)

Kapan – Get Out (2017)

Kapan – Get Out (2017)
2
7.7
2017
ABD, Japonya
1 Saat 44 Dakika
Jordan Peele

Yönetmenliğini Ordan Peele’nin üstlendiği korku, gerilim türündeki yapımın başrollerini Daneil Kaluuya ve Bradley Whitford üstleniyor. 2017 ABD yapımı olan filmin süresi ise 1 saat 44 dakika. Irkçılığı ince bir nüansla anlatan filmde günümüzde de etkileri devam eden ırkçılığa da ince bir gönderim yapıyor.

Kapan Filmi Konusu

Chris sıradan bir hayat süren siyahi gençtir. Sevgilisi Rose ile mutlu beraberlikleri vardır. Rose bir gün sevgilisi Chris’i ailesinin yaşadığı büyük malikâneye davet eder. Amerikalı sevgilisi Rose’un ailesinde bir tuhaflık olduğunu anlayan Chris kısa bir zaman sonra burada kalan siyahi kişilerin teker teker kaybolduğunu öğrenir. Ayrıca orada bulunan başka bir siyahi tarafından gitmesi gerektiği konusunda uyarı alan Chris bir şeylerin ters gittiğini sezmeye başlamıştır.Fakat buradan kurtulması sandığı kadar kolay olmayacaktır. Filmin hikâyesinin hem sosyal mesajlar vermesi, hem ırkçılığı işlemesi hem de aynı zamanda psikolojik korku öğeleri bulundurmasından dolayı oldukça sürükleyici ve ilginç bulunuyor.

Film Eleştirileri

Film eleştirmenlerinin de izleyicilerden tam not almış gibi gözüküyor. Filme verilen not 5 üzerinden 4 buçuk. Oldukça yüksek puanlamaya sahip olan bu filmi hem sadece 70 li yıllar korku filmi severler hem de korkunun içindeki içeriklerin bir anlam bulundurması mesaj vermesini isteyenler için de harika bulunmuş. Yani kapan filmi sadece bir tarz severler için değil 2 tarz barındırdığı için bir çok farklı tür seven izleyicisi kitlesine ulaşıyor. Oyuncu kadrosu olarak da beğenilen filmin, karakterlerinin yerine oldukça iyi oturduğu belirtiliyor.

Bir önceki yazımız olan İntikam - The Foreigner (2017) başlıklı makalemizde 2017, Filmlerin Konuları ve İntikam hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap