1. Ana Sayfa
  2. Netflix
  3. Kağıttan Hayatlar (2021)

Kağıttan Hayatlar (2021)

Kağıttan Hayatlar (2021)
1
6.5
2021
Türkiye
1 Saat 36 Dakika
Can Ulkay

Kağıttan Hayatlar 12 Mart 2021 tarihinden itibaren dijital bir platform olan Netflix’te yayınlanan bir filmdir. Yönetmenliğini Can Ulkay senaristliğini ise Ercan Mehmet Erdem yapmıştır. Kağıttan Hayatlar Türk yapımı dram türünde bir filmdir. Evde vaktinizi değerlendirmek için film önerileri olarak Kağıttan Hayatlar filmini izleyerek keyifli zaman geçirebilirsiniz. Film İstanbul’ un ara sokaklarında kimsesiz çocukların hayatlarını sürdürme çabalarını seyirciye sunan bir filmdir. Yönetmen Can Ulkay Aylin, Müslüm gibi çok izlenen ve beğenilen filmlere imza atmıştır. Yönetmenliğini yaptığı Kağıttan Hayatlar filmi ile de izleyicilerinin beğenisini kazanacağı aşikardır.

Kağıttan Hayatlar Filminin Konusu

Kağıttan Hayatlar filmi sokakta yaşayan çocuklara ithaf edilmiş bir filmdir. Kağıttan Hayatlar filminin başrol oyuncusu olan Mehmet genç bir delikanlıdır ve hayatını sokaklarda kağıt toplayarak sürdürür. Aynı zamanda da böbrek rahatsızlığı olan Mehmet sağlık problemleriyle de başa çıkmak zorundadır. Sağlığına kavuşması için böbrek nakli sırası bekleyen Mehmet’in para kazanmak için de çalışması gerekir. Onun hayatı boyunca tek destekçisi filmdeki rol arkadaşı olan Tahsin Baba’ dır.
Mehmet’ in bu mücadeleci yaşantısına 8 yaşındaki Ali’nin dahil olmasıyla hayatı bambaşka bir boyut kazanır. Ali Mehmet’ in arkadaşının kağıt toplama arabasından çıkar. Mehmet bu çocuğa şefkatle yaklaşır ve Ali Mehmet’ in kendi çocukluğuyla yüzleşmesine neden olur. Ali’yi yanına alarak ona bakmaya başlar. Ona kağıt toplama işini öğretir. Mehmet ile Ali arasında yaşananlar aralarındaki bağı kuvvetlendirir ve birbirlerini çok sevmelerine neden olur. Zamanla ayrılmaz ikili haline gelirler. Mehmet bir yandan da Ali’nin ailesine kavuşması için mücadele eder. Mehmet bu amaçla Ali’nin babasıyla yüzleşerek işlerin sandığı gibi yolunda olmadığını fark eder.

Kağıttan Hayatlar Oyuncuları

Kağıttan Hayatlar 2021 yılının dijital platformda izleyicilerin beğenisini kazanan bir filmlerin başında gelmeyi başardı. Filmin sürükleyici senaryosunun yanında oyuncuları da filmi izleyenlerin sayısını oldukça arttırdı. Filmin başrolünde Çağatay Ulusoy yer alır. Ulusoy’ un hayranları Kağıttan Hayatlar filmini merakla izledi. Emir Ali Doğrul, Ersin Arıcı, Turgay Tanülkü ve Selen Öztürk filmin diğer başrol oyuncularındandır.

Bir önceki yazımız olan Maymunlar Cehennemi: Başlangıç (2011) başlıklı makalemizde 2011, Andy Serkis ve Film Önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap