1. Ana Sayfa
  2. Gerilim
  3. Kadavra – The Possession of Hannah Grace (2018)

Kadavra – The Possession of Hannah Grace (2018)

Kadavra – The Possession of Hannah Grace (2018)
12
5.2
2018
ABD
1 Saat 26 Dakika

Kadavra, ülkemizde 15 Martta vizyona girmiş olan bir korku filmidir. Daha önceki yıllarında madde bağımlısı olan bir polis memurunun yaşadığı olayların anlatıldığı bir filmdir. Polis memuru olan Megan Reed madde bağımlılığı ile ilgili bir mücadele vermiştir. Madde bağımlılığından kurtulmak için rehabilitasyon merkezine yatmış ve buradan madde bağımlılığından kurtularak çıkmıştır.

Madde bağımlılığını yenmesinin ardından tedavi görmüş olduğu hastanede bekçi olarak işe başlamıştır. Burada çalışmaya devam ettiği süreler içerisinde bir gece hastanenin morg kısmına bir kadın cesedi getirilir. Getirilen kadın cesedi çok vahşice öldürülmüştür. Bu vahşide öldürülen kadın cesedinin ardından Megan için korkulu zamanlar başlar.

Morga Gelen Ceset

Megan Reed genç bir kadındır. Üstelik daha önceki görevi polisliktir. Polislikten ayrılmış olmasının tek nedeni daha önceden madde bağımlısı olması ve madde bağımlılığı ile ilgili mücadele vermiş olmasıdır. Madde bağımlılığından kurtulmak için çok ağır bir tedavi süreci geçirmiştir. Bu nedenle de bir rehabilitasyon merkezinde aylarca tedavi görmüştür. Gördüğü tedavi sonrasında iyileşen Megan tedavi gördüğü hastanenin bekçisi olarak işe başlar. Ancak bir gece hastanenin morguna bir kadın cesedi getirilir.

Getirilen kadın cesedi çok vahşice öldürülmüştür. Ceset Hannah Grace isimli birisine aittir. Hayatını ise şeytan çıkarma ayini sırasında kaybetmiştir. Cesedin hastaneye getirilmesi üzerine Megan garip olaylar yaşamaya başlar. Bu olayların sonrasında Megan vahşice öldürülmüş olan cesedin şeytani bir güç tarafından ele geçirildiğini düşünmeye başlar. Hayatta kalabilmek için de bütün gücünü kullanması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan İstila Altında - Captive State (2019) başlıklı makalemizde 2019, Ashton Sanders ve Captive State - İstila Altında (2019) hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap