1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Kaçış Yok – No Escape (2015)

Kaçış Yok – No Escape (2015)

Kaçış Yok – No Escape (2015)
3
6.8
2015
ABD, Tayland
1 Saat 43 Dakika

Film Aksiyon ve gerilim kategorisin de yer alan bir filmdir. Film önerileri aradığınız da tavsiye edilen filmlerden biridir.

Kaçış Yok Filmi Konusu

Jack Dwyer, zengin ve Amerikan bir iş adamıdır. Yeni bir hayat planı kurar. Amacı, ailesini de alarak, Güneydoğu Asya’ da bir hayata başlamaktır. Kısa bir zaman sonra ülke karışır ve siyasi olaylar başlar.

Ülkede bir ayaklanma söz konusu oluyor. İşler çok karışıyor ve herkesin hayatı tehlikeye giriyor. Bu arada Jack ve ailesi de herkes gibi çok zor durumda kalıyor ve hayatta kalabilmek için farklı şeyler düşünmeye başlıyorlar. Onlara tanımadıkları, biraz da gizemli bir adam olan, Hammond yardımcı oluyor.

Amaçları bulundukları şehirden kaçıp canlarını kurtarmak ve daha sonra da ülkeyi terk ederek, başka bir kıtaya yerleşmektir. Hayallerinde olan Güneydoğu Asya’ ya gidip gidemeyecekleri de filmin ilerleyen sürelerin de ortaya çıkıyor.

Gerilim ve aksiyon kategorisin de yer alan Kaçış Yok filminin yönetmen koltuğunda John ErickDowdle oturmaktadır. Filmin senaryosunu, DrewDowdle yazmıştır.

Aslında bu bir yönetmen ve senarist ortaklığın da yapılmış olan bir filmdir. Film izlenebilir film önerileri içerisinde yer alır. Filmin başrollerini; Owen Wilson, Pierce Brosnan, Lake Bell ve SterlingJerins gibi ünlü  ve başarılı oyuncular paylaşmaktadır. Film de ünlü oyuncular yer almaktadır. Bu oyunculardan da bahsetmek gerekir.

Owen Wilson;  Filmin başrol oyuncusudur. En çok şöhret olduğu filmler, TheRoyalTenenbaums ve TheHaunting filmleridir. The Royal Tenenbaums filmi ile Oscar’a ödüllerine aday gösterilmiştir.

Lake Bell;  Lake Bell, Amerikalı bir oyuncudur. Kaçış yok filmi ile de başarılı bir kariyere imza atmıştır.

Bir önceki yazımız olan Savaşın Çicekleri - The Flowers of War (2011) başlıklı makalemizde 2011, Christian Bale ve Jin ling shi san chai hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap