1. Ana Sayfa
  2. Liste Filmler

İzlenmesi Gereken Film Önerileri ve En İyi Filmler

İzlenmesi Gereken Film Önerileri ve En İyi Filmler
İzlenmesi Gereken Film Önerileri ve En İyi Filmler
1
+ - 0

İçindekiler

İnsanların en büyük hobileri arasında yer alan sinema filmleri, her sene farklı bir senaryo ve oyuncu kadrosu ile izleyici karşısına çıkıyor. Macera, tarih, savaş, romantik komedi, bilim kurgu, fantastik ve daha birçok farklı alanda izleyici karşısına çıkarılan filmler de çok tavsiye edilen filmler yanında birçok vasat yapım da görebilmek mümkün oluyor. Zamanı boşa harcamamak için sizler de en iyi filmler arasından doğru tercih yapabilir ve kaliteli bir yapım ile zamanı daha keyifli geçirebilirsiniz. İzleyebileceğini en kaliteli film listesi şu şekilde sıralanabilir.

İşte sizlere İzlenmesi Gereken Film Önerileri ve En İyi Filmler listesi:

V For Vendetta (2005) IMDb: 8,2

Maskeli bir adamın hikâyesini anlatan V For Vendetta, film tavsiyeleri arasında her zaman görülebilecek kalitede bir filmdir. Film konu olarak 2020 yılının İngiltere’sinde geçiyor. Ülkede birçok yasak ve engel ile halk tamamen baskı altına alınmıştır. Bu büyük kargaşanın tam ortasında Evey isimli kadın maskeli gizemli V tarafından kurtarılır. Bu kurtarış toplum üzerinde farklı bir etki yaratır ve halk arasında bir uyanış başlar. Romandan uyarlanan film son derece merak uyandıran bir yapımdır.
Tür: Aksiyon , Dram , Bilim Kurgu

Schindler’in Listesi (1993) IMDb: 8,9

Film önerileri arasında en iyi yapımlardan biri olarak bulunan Schindler’in Listesi çok izlenen filmler arasındadır. Oscar Schindler ismindeki Alman iş adamı İkinci Dünya Savaşı döneminde Polonya’da bir fabrika kurar. Bu fabrikada Yahudi işçileri çalıştıran iş adamı zamanla bu savaş sırasında tam olarak 1100 Yahudi insanın hayatını kurtarır.
Tür: Biyografi , Drama , Tarih 

Dövüş Kulübü (1999) IMDb: 8,8

Tek düze bir yaşamı olan Jack kafası karışık genç bir adamdır. Bu süreçte doktorunun tavsiyesi üzerine kanserli hastaların terapi gruplarına katılmaya karar verir. Katıldığı bu toplantılarda hasta olmayan ancak grup toplantılarına gelen Marla ile tanışır. Bu iki insanın hayatlarının ortak noktası ise kendi jenerasyonlarının tamamen ölü olduğunu düşünmeleridir. Jack’in bir gün sabun satıcısı Tyler ile tanışması ise bu ölü jenerasyonu canlandırmanın yollarını açacaktır. Film tavsiyeleri arasında oldukça sık karşılaşılan filmlerden biridir.
Tür: Dram

Amelie (2001) I IMDb: 8,3

Fransız yapımı olan Amelie, film önerileri arasında bulunabilecek kalitede bir filmdir. Genç ve güzel bir kadın olan Amelie kendine has yaşamı olan bir kadındır. Hayat dolu ve yaşama tamamen sevgi odaklı yaklaşan bu kız kendini başkalarının hayatlarını tamir etmeye adamıştır. Sürekli olarak başkalarının mutluluğunu düşünen bu kız kendi yalnızlığını fark ettiğinde ise aynı çabayı verecek midir?
Tür: Komedi , Romantik

3 Aptal (2009) IMDb: 8,4

Hint sinemasının en çok izlenen sosyal içerikli filmlerinden biri olan 3 idiots film tavsiyeleri arasında oldukça ses getiren filmlerden biridir. Mühendislik okuyan ve okulun yurdunda konaklayan üç arkadaşın hikâyesini ve Hindistan’da ki sert eğitim sistemini en iyi şekilde eleştiren yapımlar arasındadır.
Tür: Komedi , Dram

Cesur Yürek (1995) IMDb: 8,3

Kült filmler arasında bulunan ve en iyi film tavsiyeleri içinde yerini alan Cesur Yürek filmi 13. Yüzyılda geçen bir filmdir. İngilizler ile İskoçlar arasındaki tarihi mücadeleleri konu alan film de İngiliz soyluları yeni evlenen İskoç kadınları ile ilk geceyi geçirme hakkına sahiptirler. Bir İskoç savaşçısı olan William Wallace ise karısı ile gizlice evlenmiştir. Ancak karısı İngilizler tarafından öldürülmüştür. Bu olaydan sonra William Wallace’nin intikam savaşı başlayacaktır.
Tür: Biyografi , Drama , Tarih

Gladyatör (2000) IMDb: 8,5

Roma’da geçen olayları konu edinen ve en iyi filmler arasında yer alan Gladyatör filminde General Maximus her geçen gün imparatorluk hiyerarşisinde yükselmeye başlamıştır. Bu süreçte imparatorun kendi oğlundan çok bu generale güvenmesi Commodus’u oldukça rahatsız eder. Commodus’un emri ile generalin karısı ve çocukları öldürüldüğünde ise generalin savaşı başlayacaktır.
Tür: Aksiyon , Macera , Dram

Not Defteri (2004) IMDb: 7,8

Romantik en iyi filmler arasında yer alan Not Defteri filmi yıllar öncesinde yaşanmış bir aşk hikâyesini anlatıyor. 1940’lı yılarda ABD’nin Kuzey Karolayna sahil kasabası olan Seabrook’a zengin bir ailenin kızı olan Allie gelir. Güzel Allie burada Noah isminde bir genç ile tanışır. Ancak aşkları istedikleri gibi özgürce yaşanabilecek dengede bir aşk değildir.
Tür: Dram , Romantik

İlk 50 Öpücük (2004) IMDb: 6,8

Film önerileri arasında mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biri olan İlk 50 Öpücük filminin başkahramanları nörolojik bir hastalığı olan sanat öğretmeni Lucy ile çapkın Henry’dir. Lucy’nin sürekli olarak tekrar eden bir hafıza sorunu vardır. Henry’nin Lucy’nin sevgisini kazanabilmesi için her günü aynı şekilde sıfırdan başlayarak yaşaması gerekir.
Tür: Komedi , Drama , Romantik

Titanik (1997) IMDb: 7,8

En iyi filmler arasında bulunan Titanik dünyanın hiçbir zaman hatırlamak istemeyeceği felaketlerden birini konu ediniyor. Devasa bir gemi olan Titanik gemisinin batış öyküsünü anlatan bir filmdir. Aynı zamanda bu gemide yaşanmış çok büyük bir aşkı da izleyicinin karşısına sunmaktadır.
Tür: Dram , Romantik

Birdman (2014) IMDb: 7,7

Film önerileri arasında yer alan Birdman filmi bir dönemin en iyi süper kahramanlarından biri olan Raymon Carver’i konu alır. Dönemin en iyi süper kahramanlarından birini canlandıran bu oyuncu zamanla tüm popülerliğini yitirir. Bu süreçten sonra egosu ile savaşmaya başlayan Carver’in hem kendisini hem de ailesini yeniden eski günlerine kavuşturması gerekir.
Tür: Komedi , Dram

Malefiz (2014) IMDb: 7,0

Fantastik en iyi filmler arasında bulunan Malefiz filmi iki filmden oluşuyor. Barışçıl büyülü bir ormanda yaşayan Malefiz kanatları olan genç bir kadındır. Son derece sevgi dolu olan bu güzel kadın topraklarına gelen Stephan’a âşık olur. Ancak Stephan’ın topraklarını tehdit etmeye başlaması ile kalbindeki o saf sevgi büyük bir taşa dönüşecektir.
Tür: Aksiyon , Macera , Aile

Bizi Ayıran Nehir (1992) IMDb: 7,2

Presbiteryen papazı bir babanın oğullarına balık avlama sanatını anlattığı film Montana’da geçiyor. En iyi filmler arasında yer alan film, iki kardeşin aile ve kariyer hayatlarını izleyici ile buluşturuyor. Balık avlama sanatındaki ince detayın vurgu yapıldığı film roman uyarlamasıdır.
Tür: Dram

Kasım’da Aşk Başkadır (2001) IMDb: 6,7

Film tavsiyeleri arasında yer alan ve romantik bir aşk hikâyesini anlatan film eğlenceli ve bir o kadar da hüzünlü hikâyesi ile dikkat çekiyor. Bir sürücü sınavı sırasında tanışan Nelson ve Sara son derece farklı kişiliklerde iki insandır. Sara son derece canlı ve erkeklerin iyi taraflarını ortaya çıkarmaya çalışan bir kadındır. Nelson ise tam bir işkoliktir. İkisinin tanışması ve sonrasında beraber yaşamaya başlamaları ile gelişen filmde bazen gülecek bazen ise hüzünleneceksiniz.
Tür: Dram , Romantik

New York’ta Sonbahar (2000) IMDb: 5,7

Film önerileri arayışında olanların izlemekten keyif alacakları yapımlardan birisi de New York’ta Sonbahar filmidir. Orta yaşlarda son derece çapkın bir adamın genç bir kadına aşık olmasını konu edinen film de bir erkeğin aşk ile nasıl olgunlaştığını izleme imkanı bulacaksınız.
Tür: Dram , Romantik

Uzak Ufuklar (1992) IMDb: 6,6

En iyi filmler arasında yer alan Uzak Ufuklar filmi yüksek puanı ile de dikkat çekiyor. İrlanda’nın batı tarafından yaşanan bir aşk hikâyesini konu edinen filmde Josehp Donnelly ev sahibi ile arasındaki anlaşmazlığı çözmeye çalışır. Ancak bir süre sonra kendini ev sahibinin kızı Shannon’a Amerika’ya giderken eşlikçi olarak bulur.
Tür: Macera , Dram , Romantik

Bulutların Ötesinde (1995) IMDb: 6,7

İkinci Dünya Savaşı’ndan dönen Paul ismindeki bir askerin otobüs yolculuğu sırasında genç bir kadın ile tanışması ile başlayan hikâye en iyi film tavsiyeleri arasında yer alıyor. Kadın hamiledir ancak ailesine durumu nasıl açıklayacağını bir türlü kestiremez. Çünkü babası çok otoriter bir adamdır. Babasının üzüm bağına giderken kadın Paul’dan yardım ister ve kısa süreli karı koca oyunu yapmaya karar verirler. Sonrasında ise son derece romantik bir aşk çıkar ortaya.
Tür: Dram , Romantik 

Zombieland (2009) I IMDb: 7,6

Çok izlenen en iyi filmler arasında yerini alan Zombieland farklı konusu ile merak uyandırıyor. Korku ve komedi karışımı filmde zombi salgını nedeni ile yaşamları çok zorlanan insanların tehlikeli yolculuğunu konu ediniyor.
Tür: Macera , Komedi , Korku

Zindan Adası (2010) IMDb: 8,1

Son yıllarda film tavsiyeleri arasında hep en iyiler arasında gösterilen Zindan Adası filmi özellikle en son sahnesi ile izleyiciyi şaşırtıyor. Teddy Daniels ve Chuck Aule isminde iki dedektif ortadan kaybolan bir akıl hastasını bulabilmek için tehlikeli hastaların bulunduğu Shutter Adası’na gider. Sonrasında ise tamamen esrarengiz olaylar gelişmeye başlar ve filmin sonu ise izleyici önemli bir ikilemin içerisinde bırakır.
Tür: Gizem , Gerilim

Korku Seansı (2013) IMDb: 7,5

En iyi filmler arasında yer alan Korku Seansı paranormal film sevenlerin beğeneceği türden bir filmdir. Gerçek hikâyeden uyarlanan film Ed ve Lorraine Warren’in meşhur olmalarına neden olan korkutucu hikâyelerini anlatıyor. Hayatları karanlık bir varlık tarafından alt üst olan bir çift tarafından çiftliklerine çağrılan Ed ve Lorraine’nin bu karanlık varlıkla yüzleşmek zorunda kalmalarına şahit oluyorsunuz.
Tür: Korku , Gizem , Gerilim

Arkadaştan Öte (2011) IMDb: 6,5

Jamie son derece başarılı bir insan kaynakları sorumlusu olarak New York’ta yaşıyordur. Dylan ise Los Angles’te yaşayan sanat yönetmeni olarak kariyer sahibidir. En iyi filmler arasında yer alan bu filmde Jamie ve Dylan aşktan uzak arkadaşça bir ilişki kurarlar. Ancak bu arkadaşlık onların birlikte olmasına da engel olmayacaktır.
Tür: Komedi , Romantik

Yeşil Yol (1999) IMDb: 8,6

Hapishanede mahkûmlar ve gardiyanlar arasında yaşanan trajik hikâyeyi konu ediniyor. En iyi filmler arasında yıllarca çok izlenen bir film olan Yeşil Yol bir mahkûmun öyküsünü anlatıyor. Paul ismindeki gardiyanın görevi idamlık mahkûmları son yolculuklarına uğurlamaktır. Ancak John Coffey isimli mahkûmu son yolculuğuna uğurlamak Paul için hiç kolay olmayacaktır.
Tür: Suç , Dram , Fantastik

Lucy (2014) I IMDb: 6,4

İzlenmesi gereken en iyi filmler arasında bulunan Lucy filminde genç bir kadın sevgilisi yüzünden bir kötü adamların işlerine alet olmak zorunda kalır. Sıradan bir genç kadın olan Lucy hayatı karşılığında bir paket taşınması istenir. Bu paket genç kadının vücudunun içerisine yerleştirilir. Bu sentetik madde kadının bedenine nüfuz edince ortaya hiç tahmin edilmeyen durumlar çıkacaktır.
Tür: Aksiyon , Bilim Kurgu , Gerilim

Bir Gün (2011) IMDb: 7,0

Emma ve Dexter tamamen zıt yapılarda olan ve farklı sosyal çevrelerin insanlarıdır. Film tavsiyeleri içinde en iyilerden biri olan filmde Emma devrimci bir kızdır. Dexter ise tamamen eğlence hayatının insanı olan ve baba parası yemekten keyif alan bir adamdır. Mezun oldukları gün yolları kesişecek olan bu ikili güzel bir dostluğunda temellerini atacaktır.
Tür: Dram , Romantik

İrlandalı (2019) IMDb: 8,0

En iyi filmler arasında gösterilen The Irishman filmi en iyi oyuncuları konuk ediyor. Çok izlenenler arasında bulunan film kısaca mafya dünyasına ışık tutuyor. Filmde olaylar mafya tetikçisi olan Frank Sheerran’ın gözünden anlatılıyor. Aynı zamanda gizemini hala koruyan sendika başkanı Jimmy Hoffa’nın kaybolma hikâyesine de filmde yer veriliyor.
Tür: Biyografi , Suç , Drama

Diriliş (2015) IMDb: 8,0

Amerika sınırında yaşayan ve hayatta kalma mücadelesini en iyi şekilde işleyen Diriliş filmi en iyi filmler arasında bulunuyor. 1823 Amerika’sının vahşi doğasını çok güzel biçimde yansıtan film hem gizemli hem de tehlikelerle dolu bir senaryoyu konu ediniyor.
Tür: Aksiyon , Macera , Biyografi

Açlık Oyunları (2012) IMDb: 7,2 – Seri Film

Çok yakın bir geleceği konu edinen Açlık Oyunları filmi en iyi filmler arasında yer alan bir seridir. Kuzey Amerika birtakım kuraklık, yangın ve kıtlık nedeni ile iyice zayıflamıştır. Bu süreden sonra ise başkent ve 12 eyaletten oluşan Panem adında bir ülke kurulmuştur. Bu yeni ülkede her sene eyaletlerden seçilen kişiler arasında Açlık Oyunları turnuvaları düzenlenir. Ancak bu oyunlar tamamen hayatı ortaya koyan oyunlardır.
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu

Esaretin Bedeli (1994) IMDb: 1994

Yıllarca film önerileri arasında ilk sıralarda yer alan Esaretin Bedeli filmi bir bankacının karısını öldürme suçu ile hapse atılmasını konu ediniyor. Her ne kadar suçsuz olduğunu söylese de kimse Andy’e inanmaz. Örnek davranışları ile herkesin kalbini kazanan mahkûm Andy’nin kurnaz kaçış planı ise son derece merak uyandırıcıdır.
Tür: Dram

Mad Max (2015) IMDb: 8,1

Zorlu bir geçmişi olan Mad Max için en iyi hayat yalnız olunması gereken hayattır. Ancak yine de kendini Furiosa ismindeki liderlerinin yanında savaşırken bulur. En iyi filmler arasında yer alan Mad Max aksiyon senlerin tercih edecekleri tarzda bir filmdir.
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu

Pi’nin Yaşamı (2012) IMDb: 7,9

Film tavsiyeleri arasında değerlendirilebilecek olan Pi’nin Yaşamı farklı kurgusu ile dikkat çekiyor. Hindistan’dan Kanada’ya doğru yol alan bir yolcu gemisi içerisinde bulunan tüm canlılarla birlikte batar. Bir kurtarma filikası içerisinde yalnız kalan Pi’nin yolculuk sırasında eşlikçileri arasında Bengal kaplanı, orangutan, kırık bacaklı zebra, sırtlandır. Okyanusun ortasında bu hayvanlarla yapayalnız kalan Pi’nin buradan sağ kurtulması ise mucize olarak görülmektedir.

Tür: Macera , Drama , Fantastik

Benjamin Button’ın Tuhaf Hikâyesi (2008) IMDb: 7,8

Gelmiş geçmiş en farklı senaryolardan biri olan Benjamin Button’ın Tuhaf hikâyesi en iyi filmler arasında yer alıyor. Benjamin Button isimli kişi hayata yaşlı bir insan olarak gelmiştir ve bu adam ailesi de başta olmak üzere herkes tarafından dışlanmıştır. Hayatta diğer insanların tersine sürekli olarak gençleşen bu adamın ölümü de diğerlerinden farklı şekilde olacaktır.
Tür: Dram , Fantastik , Romantik

Umudunu Kaybetme (2006) IMDb: 8,0

Film önerileri arasında izlemek isteyebileceğini Umudunu Kaybetme filmi, işinde sorunları olan, maddi açıdan zorlanan ancak bir o kadar da iyi baba olan Chris Gardner’in hikâyesini anlatıyor. Eşi tarafından terk edilen adamın oğlu ile zor şartlarda yaşadıkları hayatı anlatıyor.
Tür: Biyografi , Dram

Leon (1994) I IMDb: 8,5

Ailesi dağılmış 12 yaşında olan Mathilde oldukça küçük bir kızdır. Ailesini sevmeyen bu küçük kızın hayatta tek sevdiği varlık ise küçük kardeşidir. En iyi filmler arasında bulunan Leon filminde babasının pis işleri yüzünden bu küçük kızın tüm ailesi öldürülür. Olaydan sağ kurtulan Mathilde ise olaydan kurtularak Leon’un yaşadığı yan daireye saklanmak zorunda kalır.
Tür: Aksiyon , Suç , Dram

Ant Man (2015) IMDb: 7,5 – Seri Film

Film önerileri arasında yer alan ve keyifle izlenebilecek olan Ant Man filminde Biyokimyacı olan Dr. Hank Pym yaptığı deneyler ile maddelerin boyutlarında değişim yaratmayı başarır. Yaptığı keşfi ilk olarak kendi üzerinde dener ve yarattığı araçlar sayesinde böceklerle iletişime geçebilir. Ürettiği özel kıyafet sayesinde kötü güçlere karşı mücadele etmesi için de Scott Lang’i görevlendirir.
Tür: Aksiyon , Macera , Komedi

The Pianist  (2002) I IMDb: 8,5

Roman Polanski filmlerinden olan Piyanist film tavsiyeleri arasında çok yer alan bir filmdir. Polonya’nın Alman işgalini konu edinen filmde yaşanmış olan gerçek bir drama şahit oluyorsunuz. Polonya’nın ünlü piyanisti olan Wladslaw Szpilman’ın anılarının anlatıldığı film Nazi işgali altındaki Polonya’da yaşanan acılara vurgu yapıyor.
Tür: Biyografi , Drama , Müzik

Hachiko (1987) I IMDb: 8,1

Japonya’da yaşanmış olan gerçek yaşam öyküsünden derlenen filmde sahibine çok bağlı bir köpeğin hikâyesi anlatılıyor. En iyi filmler arasında yer alan Hachiko filminde yıllar boyu sahibini tren istasyonunda bekleyen bir köpeğin sadakatini izleyeceksiniz.
Tür: Dram , Aile

Soğuk Dağ (2003) IMDb: 7,2

En iyi filmler arasında gösterilebilecek bir başka film de Soğuk Dağ filmidir. Ada ve Inman birbirine âşık iki gençtir. Ancak Amerikan iç savaşı sırasında Inman’ın askere alınması aşklarını özgürce yaşamalarına engel olmuştur. Savaş bitmesine rağmen kavuşmakta zorlanan bu iki genç aralarındaki engelleri aşabilmenin her yolunu deneyeceklerdir.
Tür: Macera , Drama , Tarih

Dangal (2016) IMDb: 8,4

Hint filmi severler için en iyi filmler arasında Dangal filmi de bulunuyor. Hintli Mahavir Singh Phogat yıllarca erkek çocuk sahibi olmak istemiştir. Eski bir güreşçi olan ve oğlunu da güreşçi olarak yetiştirmek isteyen bu adamın iki kızı olmuştur. Erkek çocuktan umudunu kesen Mahavir güreşi bu sefer kızlarına öğretmeye başlar.
Tür: Aksiyon , Biyografi , Dram

Her Çocuk Özeldir (2007) IMDb: 8,4

Hem harfleri hem de sayıları algılama problemi yaşayan bir çocuğun etrafı ile yaşadığı uyum problemlerini konu alan Yerdeki Yıldızlar filmi en iyi filmler arasındadır. Gerizekalı olarak görülen ve herkes tarafından dışlanan bu çocuğun gittiği yatılı okulda resim öğretmenin ilgisi sayesinde edindiği başarıları izleyeceksiniz.
Tür: Aile , Dram 

Komplo Teorisi (1997) IMDb: 6,7

Film tavsiyeleri arasında oldukça ilgi çeken filmlerden bir diğeri de Komplo Teorisi filmidir. Jerry Fletcher bir taksi şoförüdür ve New York’ta yaşıyordur. Ancak bu taksi şoförünün birtakım uğraşları vardır. İnternet üzerinden edindiği bilgiler ışığında yazmış olduğu komplo teorilerini birilerine anlatmaktan keyif alır. Ancak bu uğraşı zamanla Jerry’nin başını olmadık belalara sürükler.
Tür: Aksiyon , Gizem , Gerilim

Oyun (1997) IMDb: 7,8

Çok zengin bir yatırımcı olan Nicholas tek başına serveti ile yaşayan ve eşinden ayrılmış bir adamdır. Hayatında hiçbir renk olmayan bu adama kardeşi doğum gününde çok farklı bir hediye verir. Bu hediye Nicholas’ın durağan hayatını büyük ölçüde değiştirir. En iyi filmler arasında yer alan Oyun birçok kişi tarafından izlendi.
Tür: Dram , Gizem , Gerilim

Yeni Hayat (2000) IMDb: 7,8

Tom Hanks’in başrolünde oynadığı film hayatını tamamen zaman odaklı yaşayan bir adamın hayatını anlatıyor. Chuck Noland, FedEx sistem mühendisidir ve iş için çıktığı yolculukta uçağı bir adaya düşer. Yıllarca kaldığı adada hayatı uzun uzun sorgulama olanağı bulur. Film tavsiyeleri arasında oldukça başarılı bir yapımdır.
Tür: Macera , Dram , Romantik

The Terminal (2004) IMDb: 7,3

Viktor Navorski, Krakozhi isimli bir ülkenin vatandaşıdır ve JFK havalimanına giriş yaptığı anda ülkesinde yaşanan siyasi istikrarsızlıklar yüzünden pasaportu geçersiz sayılır. Amerika’ya girme hakkı elinden giden adam ülkesine geri de dönemeyince havaalanında aylarca mahsur kalır ve burada yaşadıkları filmde eğlenceli şekilde konu edilir. Film önerileri arasında değerlendirilebilecek bir filmdir.
Tür: Komedi , Drama , Romantik

John Wick (2014) IMDb: 7,4 – Seri Film

Emekliye ayrılmış bir tetikçi olan John Wick, karısını kaybetmiştir. Karısını kaybettikten sonra yeniden mafya dünyasına çekilen John Wick için artık tek şey hayatta kalmak ve intikam almaktır. En iyi filmler arasında bulunan film seri olarak da izlenebilir.
Tür: Aksiyon , Suç , Gerilim

Ölü Ozanlar Derneği (1989) IMDb: 8,1

Welton Akademisi son derece ciddi ve disiplinli bir okuldur. Saygınlığı yüksek olan bu okulda öğrenciler verilen derslerin ağırlığı ve katı kurallar karşısında son derece depresif bir ruh haline bürünürler. Ancak okula yeni gelen İngilizce öğretmeni John Keating okulda reform tarzında değişimler yaratacaktır. Film önerileri arasında sevilen filmlerden biridir.
Tür: Dram , Komedi

Angela’nın Külleri (1999) IMDb: 7,3

Margaret Mary McCourt doğduğunda babası çok mutlu olur. Hayatları son derece yolunda giden ailenin maddi zorluklar nedeni ile 7 aylık kız bebek hayatını kaybeder ve ailenin de tüm umutları o bebekle birlikte toprağa girer. Film tavsiyeleri arasında dram severler için oldukça başarılı bir filmdir.
Tür: Dram

Kramer Kramer’e Karşı (1979) IMDb: 7,8

En iyi filmler arasında bulunan Kramer Kramer’e Karşı filmi, karısı tarafından terk edilen işkolik bir adamın oğlu için hem anne hem de baba olmaya çalışmasını anlatıyor. Ted işlerinin yoğunluğu neden ile çocuğu ile çok fazla zaman geçiren bir baba değildir. Ancak karısının gidişi ile hayatında köklü değişiklikler yapması gerekecektir.
Tür: Dram

Benim Afrikam (1985) IMDb: 7,2

20.yüzyılın başlarında geçen film bekâr ve zengin bir kadın olan Karen’in arkadaşı Bror’a evlenme teklif etmesi ile Film önerileri arasında çok başarılı bir yapıt olarak sunulan Benim Afrikam filmi bu genç çiftin Afrika’ya taşınma planlarını ve planladıkları hayatın aslında hiçte hayal ettikleri gibi gitmeyeceğini anlatıyor.
Tür: Biyografi , Dram , Romantik

Prestij (2006) IMDb: 8,5

En iyi filmler arasında bulunan Prestij filmi iki güçlü sihirbazın birbirlerinden daha üstün olabilmek adına sınırları nasıl zorladıklarını anlatıyor. Yaptıkları hileler artık ölümcül oyunlar olmaya başlar. Birbirlerinin meslek sırlarını alt etmeye çalışırken bazen hileden bazen de gerçek bilimden yararlanmaya kadar her yolu deneyeceklerdir.
Tür: Dram , Gizem , Bilim Kurgu

Sihirbaz (2006) IMDb: 7,6

Film önerileri arasında değerlendirilebilecek başarılı bir yapıt olan Sihirbaz filmi fakir bir ailenin oğlu olan Eisenheim ile zengin ailenin kızı Sophia’nın aşkını anlatır. Ancak film yalnızca sıradan bir aşk hikayesini anlatmaz aynı zamanda bu adamın zamanla ne kadar başarılı bir illüzyonist olacağını da anlatıyor.
Tür: Dram , Fantastik , Tarih

Fransız Öpücüğü (1995) IMDb: 6,6

Romantik komedi sevenler için en iyi filmler arasında Fransız Öpücüğü filmi de yer alıyor. Nişanlısı tarafından Fransız bir kadın için terk edilen Kate sevgilisini geri kazanmak için Fransa’ya gider ve Paris’te çok daha romantik bir zamanlar geçirme imkânı bulur.
Tür: Komedi , Dram , Romantik

50 Cesur Kemancı (1999) IMDb: 6,8

İki çocuk sahibi Roberta, kocası tarafından terk edilmiş bir kadındır. Çocukları için dik durmak zorunda kalan bu kadın eski bir arkadaşı tarafından keman dersi vermesi için okula davet edilir. Film önerileri arasında yer alan 50 Cesur Kemancı filminde eğitim sistemine farklı bir bakış açısı sunuyor.
Tür: Dram , Müzikal

Zoraki Kral (2010) IMDb: 8,0

En iyi filmler arasında yer alan ve birçok dalda Oscar’a aday gösterilen filmde Edward babasının ölümünden sonra tahtı almak yerine kardeşine devreder. Ancak Frederick Arthur George tahta oturduğunda önemli bir engele sahiptir. O da kalabalık karşısında yaşadığı konuşma engelidir. Bir türlü yenemediği kekemelik için ise Avustralyalı bir konuşma terapisti getirilir.
Tür: Biyografi , Drama , Tarih

İçinde Yaşadığım Deri (2011) IMDb: 7,6

Dr Robert Ledgard araba kazasında tüm cildi yanıklarla dolan eşini kurtarmak için yeni bir deri üretmeye çalışır. Yıllardır uğraşması tam sonuç vereceği anda karısı intihar eder ve kızı da bu intihara şahit olur. Psikolojisi bozulan kız ilerleyen yıllarda yaşadığı kötü bir olay neticesinde ölüme sürüklendiğinde artık Dr Ledgard çok farklı bir adama dönüşecektir. Film tavsiyeleri arasında ilk sıralarda izlenmesi gereken filmlerdendir.
Tür: Dram , Korku , Gerilim

13.Savaşçı (1999) IMDb: 6,6

Norse ismindeki bir kabile ne olduğunu dahi bilmediği vahşi düşmanlara karşı her geçen gün biraz daha kayıp vermeye başlar. Kabilenin falcısı bu savaşın ancak 13 savaşçı tarafından kazanılacağını söyler. Ancak o savaşçılar 12 kişidir ve 13.Kişiyi bulmak zorundadırlar. Ahmed İbn Fahdlan her ne kadar savaşçı gibi görünmese de yetenekleri zamanla diğerleri tarafında kabul edilmesini sağlayacaktır. En iyi filmler arasında yer alan 13. Savaşçı filminin başrolünde Antonio Banderas bulunuyor.
Tür: Aksiyon , Macera , Tarih

Kuralsızlar (2006) IMDb: 6,6

Film önerileri arasında izlenebilecek bir diğer film de Kuralsızlar filmidir. Kurasızlar filmi dans temalı bir filmdir ve disiplinsiz bir okulda öğrencilerin dans eğitimi ile daha iyi insan olabileceğini konu ediniyor. Okulun cezalı ve asi öğrencilerini bir araya toplayarak salon danslarını öğretmeye çalışmasını konu ediniyor.
Tür: Müzikal , Dram

Sully (2016) IMDb: 7,4

Gerçek hayattan alınan hikâyesi ile Sully film tavsiyeleri arasında oldukça fazla yer alıyor. Havadayken arızalanan bir yolcu uçağını Hudson Nehri’ne indiren ve imkânsızı başaran pilot Chesley Sullengerger’i anlatan bir filmdir. Başarılı inişi herkes tarafından kahramanlık olarak adlandırılırken çalıştığı şirket olaya çok daha farklı şekilde yaklaşacaktır.
Tür: Biyografi , Drama

Top Gun (1986) IMDb: 6,9

En iyi filmler arasında yıllarca birçok insan tarafından izlenen Top Gun filmi savaş pilotlarının aralarındaki ödül mücadelesini anlatıyor. Top Gun onur ödülüdür ve bir grup pilot bu ödülü almak için mücadele vermek durumundadır. Ülkenin en iyi pilotlarının yarıştığı bu süreçte birtakım talihsiz kazalar olacaktır. Savaş sahneleri ile pilotların macera dolu yaşamına ışık tutan bir filmdir.
Tür: Aksiyon , Dram

Mumya (2017) IMDb: 5,4

Film önerileri arasında bulunan Mumya filmi antik bir mezarın açılması ile başlıyor. Yüzyıllar boyunca unutulmuş bir çölde yatan bu mezar açıldıktan sonra yarım kalan bir ayini tamamlamak için antik kraliçe geri döner. Bu öfkeli kraliçeyi durdurmak ise hiç kolay değildir.
Tür: Aksiyon , Macera , Fantastik

Gözleri Tamamen Kapalı (1999) IMDb: 7,4

Doktor Bill Harford ve karısı Alice Harfor’un son derece mutlu görünen bir evlilik hayatları vardır. Katıldıkları davette karısını başka erkeklerle sohbet ederken gören Bill duruma sinirlenir ve tepki olarak farklı bir cinsel yaşamın içerisinde kendisini bulacaktır. Çok farklı noktalara vurgu yapan film yönetmen Kubrick’in yönettiği en iyi filmler arasında yer alıyor.
Tür: Dram , Gizem , Gerilim

Operasyon Valkyrie (2008) IMDb: 7,1

İkinci Dünya Savaşı sırasında Hitler’e kendi askerlerinin düzenlemiş olduğu bir operasyonu konu alan filmdir. Film önerileri arasında oldukça izlenen bu filmde Hitler’e yapılan bu suikastı en ince noktasına kadar izleme imkânı bulacaksınız.
Tür: Dram , Tarih , Gerilim

Yarının Sınırında (2014) IMDb: 7,9

Film tavsiyeleri arayanlar için Yarının Sınırında son derece kaliteli bir filmdir. Yakın gelecekte geçen filmde dünyayı ele geçirmiş olan Mimics isimli bir uzay topluluğu dünyada büyük bir yıkıma neden olacaktır. Hiçbir ordu ya da güvenlik gücü bu topluluk karşısında direnemezken bu önemli görevin başına Subay Bill Cage atanır. Görevi son derece olan bu asker için artık hayat cehennemden farksız olacaktır.
Tür: Aksiyon , Bilim Kurgu

Başlangıç (2010) IMDb: 8,8

Dom Cobb çok başarılı bir hırsızdır ve insanları zihinlerinde en savunmasız oldukları anda yakalamaktadır. Rüya görme sınırında insanların en gizli sırlarını ele geçiren bu yetenekli hırsız aynı zamanda uluslararası alanda aranan bir kaçaktır. En iyi filmler arasında yer alan Başlangıç aksiyon sevenler için de çok farklı bir yapımdır.
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu

Alacakaranlık (2008) IMDb: 5,2 – Seri Film

Fantastik en iyi filmler arasında yer alan Alacakaranlık serisi oldukça uzun soluklu bir seridir. Bella sürekli olarak asi ve isyanlarda olan genç bir kızdır. Annesinin başka bir adam ile evlenmesi ile Fork kasabasına taşınırlar. Edward ise bu küçük yerde ailesi ile yaşayan içe kapanık bir adamdır ve Edward’ın sakladığı önemli bir sır vardır. Vampir aileden gelen Edward ve Bella arasındaki imkânsız aşkı anlatan bir filmdir.
 Tür: Dram , Fantastik , Romantik

Ben Efsaneyim (2007) IMDb: 7,2

Film tavsiyeleri arayanlar için ilginç filmlerden birisi de Ben Efsaneyim filmdir. Korkunç bir virüsün her yanı sarması ve buna engel olamayan bir bilim adamını konu ediniyor. Virüse bağışıklık kazanan bir bedene sahip olan bilim adamı New York’ta hayatta kalan az insandan biridir.
Tür: Macera , Dram , Bilim Kurgu

Yıldızlararası (2014) IMDb: 8,6

Cooper teknik bilgisi iyi bir adamdır ve mısır tarımı ile uğraşmaktadır. İki çocuğuna güvenli hayat sunmak isteyen Cooper’ın kızı Murph son derece zeki bir kızdır. Hiç beklemediği anda kendisine sunulan uzay yolculuğu teklifi ile hayatı farklı bir yöne kayar. En iyi filmler arasında bulunan Yıldızlararası puan olarak da yüksek filmler arasındadır.
Tür: Macera , Dram , Bilim Kurgu

Sessiz Bir Yer (2018) IMDb: 7,5  – Seri Film

Film önerileri arasında yer alan Sessiz Bir Yer iki çocuklu bir ailenin kırsaldaki sessiz yaşamını konu ediniyor. Sürekli olarak sessizlik içinde yaşayan bu aile konuşmaları dahi işaret ile yapıyor. Ancak bu konuşma yetenekleri olmamasından değil peşlerinde olan varlıktan saklanmak içindir.
Tür: Dram , Korku , Bilim Kurgu

X-Men (2000) IMDb: 7,4 – Seri Film

Seri niteliğinde olan X-Men en iyi filmler arasındadır. Mutantların dünyasına ışık tutan film insanların ve mutantların arasındaki ilişkileri konu ediniyor. Aynı zamanda kendi aralarındaki düşmanlıkları ve üstünlük savaşlarına da yer veriliyor.
Tür: Aksiyon , Bilim Kurgu , Macera 

Joker (2019) IMDb: 8,6

Başarısız bir komedyen olan Arthur Fleck’in hayatını anlatan Joker film tavsiyeleri arasında çok tercih edilenlerdendir. Toplum tarafından dışlanan bu adam son derece yalnızdır. Bu yalnızlığını da taktığı maskesi ile gizlemeye karar vermiştir. Zamanla topluma aykırı hale gelen Arthur artık tekinsiz bir insandır ve kendini tamamen suçun, kaosun içerisinde bulur.
Tür: Suç , Dram , Gerilim

Dünya Savaşı Z (2013) IMDb: 7,0

İki kız çocuğu babası olan Gerry eşiyle son derece mutludur. Ancak trafikte sıkışıp kaldıkları bir anda bir şeylerin ters gittiğini anlayan Gerry ailesini güvenli bir bölgeye yerleştirerek dünyanın karşı karşıya kaldığı zombi saldırısı karşısında önemli görevler üstlenecektir. Film önerileri arasında çok beğeni toplayan fantastik filmler arasındadır.
Tür: Aksiyon , Macera , Korku

Bay Evet (2008) IMDb: 6,8

En iyi filmler arasında yer alan Bay Evet filmi her şeye hayır demeye alışmış bir adamın komik hikâyesini anlatıyor. Allen kendi isteği ile bir yarışma programına katılır ve program gereğince bir yıl boyunca her şeye evet demek zorundadır. İlk başlarda eğlenceli gelse de zamanla başına da türlü belalar alacaktır.
Tür: Komedi , Romantik

Müzakereci (2018) IMDb: 6,5

Kore’nin en iyi filmler listesinde yer alan Müzakereci filmi rehineler üzerine kurulu bir filmdir. Ha Chae- Yoon Seulde kriz müzakerecisi olarak görev yapar. Min Tae Koo ise uluslararası bir suç örgütüne çalışan silah kaçakçısıdır. Ha Chae’nin görevi bu kötü adamın aldığı rehineleri sağ olarak kurtarabilmektir.
Tür: Aksiyon , Suç , Gerilim 

Uzun Kız (2019) I IMDb: 5,2

Gençlik filmleri sevenler için film önerileri arasında yer alabilecek Tall Girl özgüven eksikliği yaşayan bir lise öğrencisinin hayatını anlatıyor. Özgüven eksikliğinin en büyük nedeni uzun boyu olan bu kız çevresi tarafından sürekli dışlanmaktadır. Film boyunca bu durumun genç kız üzerindeki etkileri anlatılıyor.
Tür: Komedi

Wonder Woman (2017) IMDb: 7,4

Diana Price yani Wonder Woman isimli kadın dünyayı keşfetmek için tropik topraklardan ayrılır ve kendini normal dünyada bulur. Birçok farklı meziyeti bulunan bu güzel kadın dünya da çok farklı deneyimler yaşayacak izleyicisine de keyifli anlar sunacaktır. Film önerileri arasında çok tercih edilen bir filmdir.
Tür: Aksiyon , Macera , Fantastik

Limit Yok (2011) IMDb: 7,4

Eddie yaşamı parlak olmayan sıradan bir adamdır. Ancak bir gün arkadaşı Eddie bir hap ile tanıştırır ve bir anda hayatı değişir. Beynini tam kapasite kullanmasına yardımcı olan bu hap ilk etapta çok zararsız gibi görünür fakat sonrasında hiç beklemediği birtakım etkiler ortaya çıkar. Limit Yok filmi yıllarca film tavsiyeleri arasında ilk sıralarda yer aldı.
Tür: Bilim Kurgu , Gerilim

Charlie’nin Çikolata Fabrikası (2005) IMDb: 6,6

Sıra dışı filmlerden hoşlananlar için film önerileri içerisinde oldukça farklı bir yapımdır. Willy Wonka çikolata fabrikasını kendisinden sonra devralacak birinin arayışı içerisindedir. Bunun için de bir yarışma düzenler. Yarışmayı kazanan kişiyi önce eğitecek ve sonra da yerini bu çocuğa devredecektir. Bunun için 5 çocuk seçer ve bunlardan birisi de Charle’dir.
Tür: Macera , Komedi , Aile

Kuş Kutusu (2018) IMDb: 6,6

En iyi filmler arasında gösterilen Bird Box filminde insanlar ne olduğunu bilmedikleri bir varlığın etkisi ile sürekli intihar ediyorlar. Bu varlıktan korunabilmelerinin tek çaresi ise o varlığa bakmamaktır. Ancak bu sanıldığı kadar kolay değildir. Bir kadının iki küçük çocuk ile birlikte kaçışını konu ediniyor.
Tür: Dram , Korku , Bilim Kurgu

Marriage Stroy (2019) IMDb: 8,1

Evli bir çiftin boşanma hikâyesini konu alan Marriage Stroy izlenebilecek en iyi filmler arasında yer alıyor. Charlie ve Nicole evliliklerini bitirme kararı alan bir çifttir. Uzun zaman boyunca biriktirdikleri öfke artık dışarı çıkmaya başlar ve bu süreç de onlar için oldukça zor bir dönemdir.
Tür: Komedi , Dram , Romantik

Uzay Yolcuları (2016) IMDb: 7,0

Film önerileri arasında farklı senaryosu ile dikkat çeken Uzay Yolcuları bilim kurgu filmler arasında yer alıyor. Farklı bir gezegende yeni bir dünya yaratmak için uzaya gönderilen uzay aracında teknik bir sorun nedeni ile yolculardan biri erken tarihte uyanır. Kendini çok yalnız hisseden uzay yolcusu kendisi gibi başka bir uzay yolcusunu daha uyandırır. İkili arasında zamanla aşk ortaya çıkar ancak bu durum sorunları da beraberinde getirir.
Tür: Dram , Romantik , Bilim Kurgu 

Sihirbazlar Çetesi (2013) IMDb: 7,3 – Seri Film

Film önerileri arasında yer alan Sihirbazlar Çetesi sadece yaptıkları gösterilerde değil, aynı zamanda bu gösteriler arkasından yaptıkları soygunlarda da profesyoneldirler. Yaptıkları soygunların FBI tarafından fark edilmesi ve peşlerine bir ajanın düşmesi işlerini biraz zora soksa da gösterilere ve soygunlara devam edeceklerdir.
Tür: Suç , Gizem , Gerilim

Jumanji (2017) IMDb: 6,9 – Film Serisi

En iyi filmler arasında yer alan Jumanji kendini bir oyunun içerisinde bulan gençlerin hikâyesini anlatıyor. Üniversiteli dört genç bir anda kendilerini popüler bir aksiyon oyunu içerisinde bulurlar. Bir yandan evlerine geri dönmenin yolunu ararken bir yandan da macera dolu anlar yaşayacaklardır.
Tür: Aksiyon , Macera , Komedi

Avatar (2009) IMDb: 7,8

Hayatını yarı felçli olarak geçiren Jake Sully kendine özgü kültürleri olan bir toplumun yaşadığı gezegene gitmek üzere yola çıkar. İkiz kardeşi için yaratılan avatar adlı bir programın parçası olarak atıldığı bu görev sırasında tanıdığı bu halk ile tamamen bütünleşecek ve hayatını çok farklı şekilde yaşama kararı alacaktır. En iyi filmler arasında yer alan avatar özellikle görselliği ile dikkat çekiyor.
Tür: Aksiyon , Macera , Fantastik

Oyuncak Hikayesi (1995) IMDb: 8,3 – Seri Film

Film önerileri arasında yer alan Oyuncak Hikâyesi, oyuncaklarını seven küçük bir çocuğun hikâyesini anlatıyor. Andy oyuncaklarını çok sevse de onlar hakkında bilmediği şeyler vardır. Bu da Andy olmadığı zamanlarda oyuncakların hareket edebildiğidir.
Tür: Animasyon , Macera , Komedi

Transformers (2007) IMDb: 7,0 – Seri Film

En iyi filmler arasında bulunan ve geniş izleyici kitlesi bulunan Transformers farklı bir gezegende yaşanacak olan savaşı konu ediniyor. Tamamen robotların dünyası olan gezegen iyilerin ve kötülerin saf tuttuğu bir yerdir ve her grubun kedine göre amaçları vardır. Ancak aralarındaki bu savaş zamanla dünyaya da sıçrayacaktır ve bunun önüne geçilmesi gerekmektedir.
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu

Shrek (2001) IMDb: 7,8 – Seri Film

Film tavsiyeleri arasında gösterilebilecek olan Shrek çocuk filmi gibi görünse de yetişkinlerin de sevebileceği tarzda bir filmdir. Prenses Fiona ejderha tarafından kaçırılır ve onun kurtarılması için Shrek’ten yardım istenir. Kötü görüntüsüne ve pis kokusuna rağmen Shrek son derece mutlu bir yaratıktır ve prensesi bulmak için her yolu deneyecektir.
Tür: Animasyon , Macera , Komedi

Her Zaman Belki Benim Ol (2019) IMDb: 6,8

Film önerileri arasında bulunabilecek bir diğer film de Always Be Maybe filmidir. 15 yıl sonra bir araya gelen çocukluk arkadaşların hikâyelerini anlatan bir filmdir. Üç arkadaş da hayatta farklı şekillerde başarılar elde etmişlerdir. Yeniden bir araya gelerek eski günlerin özlemi ile farklı duygular da ortaya çıkacaktır.
Tür: Komedi , Romantik

Kitap Hırsızı (2013) IMDb: 7,6

Kitaptan uyarlanan film İkinci Dünya Savaşı sırasında kitaplara çok düşkün küçük bir kızın hikayesini anlatıyor. En iyi filmler arasında yer alan Kitap Hırsızı filmde Liesel çok sevdiği ailesini kaybetmiştir. Hayatı kitaplardan ibaret olan bu küçük kız tüm kötülüklerden uzak durmanın yolu olarak kitapları seçmiştir.
Tür: Dram , Savaş

Bay ve Bayan Smith (2005) IMDb: 6,5

John ve Jane son derece normal görünen evli bir çifttir. Bu iki genç evli çiftin bilinenin dışında bir de bilinmeyen bir hayatları vardır ve bu hayatlardan birbirlerinin de haberi yoktur. Tetikçi olan çift bir gün aynı görev neden ile karşı karşıya geldiklerinde aslında birbirlerinin de kim olduklarını öğrenirler. En iyi filmler arasında yer alan Bay ve Bayan Smith filmi çok ilgi gören yapımlar arasındadır.
Tür: Aksiyon , Komedi , Suç

Müttefik (2016) IMDb: 7,1

Son yılların çok izlenen filmlerinden birisi de Müttefik filmidir.  Film tavsiyeleri içinde izlenebilecek film savaşın tam ortasında filizlenen aşkı konu alıyor. Bir yandan savaşın yıkıcı etkilerine şahit olurken bir yandan da aşkına sahip çıkmaya çalışan istihbarat subayının çabalarını izleyeceksiniz.
Tür: Aksiyon , Dram , Romantik

Maymunlar Cehennemi (2011) IMDb: 7,6 – Seri Film

Genetik mühendislerinin maymunlar üzerinde yaptığı deneylerden bahseden film en iyi film önerileri arasındadır. Maymunların zamanla zihinsel olarak gelişmesi ve bulundukları tesisten kaçmaları ile film başlıyor. Bu süreden sonra insanlar için de önemli bir tehlikeye ortaya çıkacaktır. Maymun beyinleri üzerinde yapılan deneyler sonrasında artık maymunların insanlar üzerindeki hakimiyet çabası başlayacaktır.
Tür: Aksiyon , Dram , Bilim Kurgu

Köstebek (2006) IMDb: 8,5

İki önemli oyuncunun başrolü paylaştığı Köstebek filmi en iyi filmler arasında bulunuyor. Polis ve mafya çatışmasının anlatıldığı filmde iki polis memurunun farklı taraflara hizmetleri ve yaptıkları köstebeklik yarışına tanık olacaksınız.
Tür: Suç , Dram , Gerilim

Çikolata (2000) IMDb: 7,2

Romantik filmler arasında yer alan Çikolata filmi en iyi filmler arasında yer alıyor. Çikolata yapmaktan keyif alan ve yaptığı çikolatalarla insanlara mutluluk dağıtan bir kadın ile kızını anlatan bir filmdir. Kadın ve kızı sürekli olarak seyahat halindedir. Son yerleştikleri kasabada ise sıradan hayatın canlanmasına ve insanların yeni hazları keşfetmelerine yardımcı olacaklardır.
Tür: Dram , Romantik

Koku: Bir Katilin Hikâyesi (2006) IMDb: 7,5

Jean Baptiste Grenouille bir balık pazarında doğan ve annesi tarafından terk edilen bebektir. Son derece farklı bir karakteri olan bu küçük bebek en belirsiz kokuları dahi alabilme yeteneğine sahiptir. Zamanla kokuların tutku haline dönüşmesi Jean’a hiç olmadık işler yaptıracaktır. En iyi filmler arasında yer alan Koku filmi kitap uyarlaması filmler arasındadır.
Tür: Suç , Drama

 

Sizlere İzlenmesi Gereken Film Önerileri ve En İyi Filmler listeledik. Daha fazla film önerileri için bizleri takip edebilirsiniz.

Film Önerisi Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşınız.