1. Ana Sayfa
  2. Bilim Kurgu
  3. Yıldızlararası – Interstellar (2014)

Yıldızlararası – Interstellar (2014)

Yıldızlararası – Interstellar (2014)
10
8.6
2014
ABD, İngiltere, Kanada
2 Saat 49 Dakika

Yönetmeniğini Christopher Nolan’ın üstlendiği 7 kasım 2014 yapımı Yıldızlararası orjinal adı ile Interstellar bilimsel spekülasyon ve felsefe için kullanılan bir çok konuyu beyaz perdede izleyicilerine taşıyan bir filmdir. İzleyicilerinden çok önemli olumlu geri dönüşler alan Yıldızlararası (Interstellar ) IMDb’de en yüksek puan alan filmler arasında yer almaktadır. Teknik bilgi ve becerisi yüksek olan Cooper, kasabasındaki büyük mısır tarlasında çiftçilik yaparak geçimini sağlayan biridir. Cooper’ın amacı iki çocuğuna güzel ve güvenli bir yaşam sürdürebilmesidir. Cooper’ın babası Donald’ta aile ile yaşamaktadır.

Çocuklarla genellikle büyükbaba Donald ilgilenmektedir. Cooper’ın çocuklarından biri olan Murp daha 10 yaşında olmasına rağmen şaşırtıcı bir zekaya sahiptir. Geçmişte kalan bilim adamı kariyerini özleyen Cooper bir gün hiç beklemediği bir teklif alır. Bu teklif ailesi ve insanlığın güvenliği için çok önemlidir. Tüm insanlık ve ailesinin kaderi Cooper’a bağlıdır. Cooper bu teklifi kabul etmesi ile kendi hayatını da riske atacak ve insanlığın kaderini değiştirme fırsatı olacaktır. Ancak Cooper’ın zor bir karar alması gerekmektedir.

Christopher Nolan ve Jonathan Nolan’ın kaleme aldığı ayrıca yönetmenliğini üstlendiği Yıldızlararası (Interstellar) yıldız oyunculardan oluşan kadrosuyla Matt Damon, Jessica Chastain, Matt Damon, Bill Irwin, John Lithgow ve Michael Caine gibi isimler de yer almaktadır. Yıldızlararası (Interstellar) ünlü yer çekimci ve fizikçi Kip S. Thorne’nun evrendeki kara delikler teorisini ilham almaktadır. Bu filmi şiddetle tavsiye eder ve iyi seyirler dileriz.

Bir önceki yazımız olan Sherlock Holmes (2009) başlıklı makalemizde Film Önerileri, Holmes ve imdb hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap