1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Başlangıç – Inception (2010)

Başlangıç – Inception (2010)

Başlangıç – Inception (2010)
8
8.8
2010
ABD, İngiltere
2 Saat 28 Dakika

Christopher Nolan’ın yönetmenliğini yaptığı büyüleyici bilim kurgu, gerilim türlerini konu alan Başlangıç orijinal adı ile Inception bir kere daha sinemanın sınırsız bir sanat olduğunu kanıtlıyor. Başlangıç (Inception) izleyicilerini hayretlere düşüren konusu ve senaryosu ile türündeki bir çok filmden farkını kanıtlamıştır. muhteşem kadrosuyla adeta bilim kurgunun doğa üstü olaylarla harmanlanmış halini, filmi izleyenlerin iliklerine kadar hissettiriyor. Leonardo DiCaprio’un benzersiz ve profesyonel performans sergilediği filmde Dicaprio yetenekli hırsız Dom Cobb karakteri ile karşımıza çıkıyor. Dom Cobb’un uzmanlık alanı zihnin karanlık ve aynı zamanda savunmasız olduğu rüyada bilinç altındaki sırları çekip alması ve onları çalmasıdır.

Dom’un bu nadir kişilerde görülen yeteneği onu kurumsal casus olarak tehlikeli dünyasında aranan kişi haline getirmiş aynı zamanda bu yeteneği onu uluslar arası kaçak yapmıştır. Bu yeteneği Dom’un hayatındaki her şeye mal olmuştur. Dom’a bulunduğu durumdan kurtulma fırsatı sunulur. Hayatını geri verebilecek son iş imkansız olan başlangıcı tamamlaması gerekmesidir. Başlangıç bu sefer birinin bilinç altından bir şey çalmak değil, çalmak yerine bir şey yerleştirmektir.

Onunla beraber olan ekibi bu işi başarırsa imkansızı başarmış olacak ve hayatını geri kazanma fırsatı tekrar Doom Cobb’un olacaktır. Filmin başrolünde Leonardo DiCaprio ve onun yanı sıra Marion Cotillard, Ellen Page isimler de bulunmaktadır.
30 Temmuz 2010 Tarihinde Warner Bros tarafından vizyona giren Başlangıç (Inception) izleyicilerini adeta büyülüyor ve büyülemekle kalmayıp bilim kurgunun eşsiz ve soluksuz macerasını yaşatıyor. Başlangıç (Inception) ölmeden önce izlenmesi gereken 100 film listesinde yer almaktadır. Bizlerinde bunların üstüne pek söyleyecek bir şeyi bulunmamaktadır. Siz değerli kullanıcılarımız bu filmi izlemenizi kesinlikle tavsiye eder ve iyi seyirler dileriz.

Bir önceki yazımız olan Ölümcül Makineler - Mortal Engines (2018) başlıklı makalemizde 2018, 2018 filmleri ve action hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap