1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. İkizler Projesi – Gemini Man (2019)

İkizler Projesi – Gemini Man (2019)

İkizler Projesi – Gemini Man (2019)
1
5.7
2019
ABD, Çin
1 Saat 57 Dakika
Ang Lee

İkizler Projesi, bilim kurgu ve aksiyon filmlerinden hoşlananlar için tavsiye edilecek film önerileri arasındadır. İkizler Projesi gerek oyuncuları gerekse de yönetmeni ile başarılı bir kadroya sahiptir. Oyuncuları arasında, Will Smith ve Elizabeth Winstead başroldedir. Yönetmenliğini ise, Ang Lee yapmıştır. ABD ve Çin ortak yapımı olan bu film, oldukça başarılı yapımlardan biridir. Bilim kurgu ve aksiyon temalarını oldukça başarılı bir şekilde harmanlamıştır. Amansız bir takip ve zorlu bir kaçışın öyküne tüm izleyicileri ortak edecektir.

İkizler Projesi Film Konusu

İkizler Projesi Filmi’nde konu edilen başkahraman, Henry adında kiralık bir katildir. Henry vaktinde çok başarılı ve acımasız işlere imza atan bir kiralık katildir. Yaşı ilerleyince hayatını da sorgulamaya başlamıştır. En sonunda son derece radikal bir karar verip, bu işlerden sıyrılmak ister. Bundan sonraki hayatında temiz bir sayfa açacaktır. Artık kimse için kiralık katil olarak çalışmayacaktır. Acaba bu o kadar kolay olabilecek midir? Belalar ve türlü olaylar peşini bırakmayacaktır. Henry her şeye rağmen kararlıdır. Bu uğurda gereken her şeyi de yapmaya hazırdır.

Filmde Bilim Kurgu Temaları

İkizler Projesi Filmi’nde bilim kurgu temaları öne çıkmaktadır. Burada Henry’nin karşısına da yirmi beş yıl önce kendinden alınan genlerle yapılan bir klonu çıkacaktır. İşler bundan sonra daha da karışacak ve Henry türlü belalarla mücadele etmeye çalışacaktır. Henry için bir kiralık katil tutulmuştur. İşin kötü tarafı da kiralık katil, Henry’nin klonlanmış halidir. Henry bu katilden kurtulmak için zorlu bir sürecin içerisine girer. Bu sanıldığı kadar kolay olmayacaktır. Çünkü yaptığı her hareketi takip eden kendi klonudur. Yapacağı her hareketi ve atacağı her adımı tahmin etmesi, klonu için zor olmayacaktır.

Aksiyon Filmlerinden Hoşlananlara Tavsiye

İkizler Projesi, aksiyon filminden hoşlananlara verilecek film önerileri arasındadır. Heyecan ve hareket dolu sahneler, bu tarz yapımlardan hoşlananların ilgisini çekecek türdendir. İnsan hayalinin geldiği en son noktada olabilecek olaylar tasvir edilmiştir. Yapım ve oyuncu kadrosunun kuvvetli olması, senaryonun da başarı ile işlenmesini sağlamıştır. Zevkle izlenecek başarılı yapımlar arasındadır.

Bir önceki yazımız olan Prometheus (2012) başlıklı makalemizde 2012, Film Önerileri ve Logan Marshall Green hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. izledikten sonra yapacağınız yegane yorum “yapmacık” olacaktır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir