1. Ana Sayfa
  2. Arkadaş Ortamı
  3. Ben, Tonya – I, Tonya (2017)

Ben, Tonya – I, Tonya (2017)

Ben, Tonya – I, Tonya (2017)
3
7.5
2017
ABD, İngiltere, Avustralya, Kanada
2 Saat
Craig Gillespie

Ben Tonya filminin başrollerinde Margot Robbie ve Sebastian Stan yer alıyor. Bir biyografi filmi olan Ben Tonya filmi, Amerika’lı olan bir buz pateni sporcusunun aykırı hayat hikayesini ele alıyor. Daha dört yaşında buz pateni ile tanışan Tonya çok yeteneklidir. Kısa sürede bölgesel birincilikler kazanır. Annesinin baskısı bu birinciliklerde çok etkilidir. Aile hayatı çok kötü olan Tonya, zorluklar çekmektedir hem maddi hem manevi olarak. Annesi garsonluk yapan çekilmez bir kadındır. Bir gün annesi ve babası tartışırlar ve babası evi terk eder, böylece Tonya’nın zor günleri başlar.

Bu kötü günlerde antrenman esnasında Jeff adında bir çocukla tanışır ve arkadaş olur. Başta her şey yolunda giderken Jeff’in öfke problemi baş gösterir ve Tonya’yı dövmeye başlar. Ama Tonya her şeye rağmen antrenmana sımsıkı sarılır ve olimpiyatlara katılmaya hak kazanır. Ama olimpiyatlarda dördüncü olur ve hevesini kaybeder ta ki olimpiyatların iki yılda bir olmasına kadar. Bu haberi alınca kendisine ikinci bir şans tanınmış gibi, tekrar sıkı bir antrenmanla olimpiyatlara hazırlanır.Bu esnada Tonya’nın rakiplerinden olan Nancy bir saldırıya kurban gider ve Tonya’nın bu saldırıyla ilgisi olduğu iddia edilir. Bakalım Tonya olimpiyatlarda başarı gösterebilecek mi? Film üç dalda altın küreye aday gösterilmiştir.
Herkese iyi seyirler.

Bir önceki yazımız olan Fokus - Focus (2015) başlıklı makalemizde 2015, Adrian Martinez ve Dolandırıcı Filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. İzlemiştim güzel bir biyografi filmiydi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir