1. Ana Sayfa
  2. Dram
  3. I Am Mother (2019)

I Am Mother (2019)

I Am Mother (2019)
2
6.7
2019
Avustralya
1 Saat 53 Dakika
Grant Sputore

I Am Mother filminin yönetmeni Grant Sputore, senaryo sahibi ise Michael Lloyd Green’dir. Bilim kurgu, gerilim türünde olan film 2019 Avustralya yapımıdır. Filmde bir genç kızın bir robot tarafından büyütülmesi konu edilir. Robot karakterini LukeHawker, robot tarafından yetiştirilen genç kızı da ClaraRugaard oynamaktadır. Aslında filmdeki genç kız karakterinin farklı yaşları seyirciye gösterilir. Bu nedenle birden fazla oyuncu mevcuttur. Ancak filmin oldukça büyük bölümünde bu karaktere ClaraRugaard can verir.

Filmin Özeti

İnsanlık kitlesel bir yok oluşla karşı karşıya kalmış ve insan nesli tükenmiştir. Bundan sonrasında yapay zekâsı olan kurgusal bir robot uyanışa geçecek ve insan yenileme tesisinde bulunan 63.000 insan embriyosundan birini seçecektir. Seçtiği embriyodan canlandırma işlemi yapacak ve oldukça kısa bir süre sonrasında ilk insan bebek dünyaya gözlerini açacaktır. İnsan neslinin yeniden canlandırılması için tasarlanmış olan bu robotun görevi sahip olduğu kızı bir anne gibi büyütmek ve korumaktır. Anne robot ve kız arasında istenen ilişki başlar ve anne robot kızı büyütür.

Filmde Hareketin Başladığı Anlar

Anne robotun büyütmekle görevli olduğu kız çocuğu zaman geçtikçe etrafı, dünyayı kısacası her şeyi sorgulamaya başlar. Dış dünyadaki tehlikelerden oldukça uzak bir şekilde büyümeye devam eden kız durmadan sorular sorar. İzleyici de bu sorular sayesinde neden tek bir çocuğun yetiştiğini ya da diğer tüm insanlara ne olduğunu anlamaya başlar. Bu esnada yavaş yavaş büyüyen genç kız pek çok alanda kendini geliştirir ancak her geçen gün dışarısıyla ilgili olan merakı da artmaya devam eder.

Olaylar Nasıl Gelişecek?

Genç kız, içinde bulunduğu tesisin önünde yaralı bir kadının sesini işitir. Kendisinden başka hiçbir insanın olmadığını düşünen genç kızın kafası bu yaralı kadın nedeniyle oldukça karışır. Genç kızın yapay zekâ robotuyla duygusal bir ilişkisi mevcuttur. Gerçekten de onu anne gibi görür ve aynı zamanda robot anne asla hata yapmaz. Ancak genç kızın karşısında aynı kendisi gibi bir insan vardır ve genç kız o yaralı kadının söyledikleriyle duygusal bağa sahip olduğu anne robot arasında kalır. Bundan sonra genç kız için çoğu şey karmaşık bir hale gelecektir. Robot anne ise genç kızın gerçeklere ulaşmaması için elinden geleni yapacaktır.

Bir önceki yazımız olan Büyülü Kaya – The Stronghold (2017) başlıklı makalemizde Daniil Kamenskyi, Film Önerileri ve Georgiy Derevyanskiy hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap