1. Ana Sayfa
  2. Aile
  3. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya (2019)

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya (2019)

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya (2019)
7
7.5
2019
ABD, Japonya
1 Saat 44 Dakika
Dean DeBlois

DreamWorks’ün kıymetli topraklarından çıkagelmiş; ateşlerin ve şimşeklerin Viking kanıyla birleştiği bir devam hikayesi ile beyaz perdede yerini almış, muhteşem bir  animasyon ile karşınızdayım. İlk iki bölümü izleyenler bilirler Hıçkıdık ve Dişsizin hikayesini. Hıçkıdık’ın babası geçmişten bugüne Berk’i ejderhalardan korumaya çalışmış bir şeftir. Ancak Hıçkıdık dişsiz ile kurduğu arkadaşlık sayesinde, ejderhaların aslında zararsız olduğunu keşfetmiş ve bunu bütün Berk halkına anlatmayı başarmıştır. Babasının ölümünden sonra şef olan Hıçkıdık’ın sorumlulukları artmış ve kendini ejderhalara adamıştır. Hikayemiz yine ejderhalara karşı olanlarla ve onları yok etmek isteyenlerle karşı karşıya.

Bu seferki hikayemiz bir son muydu bilmiyorum ama ailenin öneminin sadece insanlar için olmadığını bu filmle daha çok hissedeceğinizi düşünüyorum. Bir yere ait olma hissi bu filmle sizi biraz daha farklı diyarlarda ejderha ve diğerlerinin ilişkisindeki fedakarlıkları görmenizi sağlıyor. Çok küçük ruhlar filmi aileleri ile birlikte izlesinler çünkü birazcık karanlık tarafı var bu filmin ve onları etkilemesini istemem. Hepimizin bildiği gibi animasyon herkes içindir ve tüm ruhlara dokunabildiğinde güzeldir.  Ayrıca fazlasıyla güldüren bir tarafı da mevcut. Dişsizin o göz bebeklerindeki değişimi gördüğünüzde bile gülümseyebileceğiniz bir film olmuş.  Kesinlikle izlenilmesi gereken filmler arasında olduğunu düşünüyorum. Filmin fragmanını aşağıda bulabilirsiniz.
İyi Seyirler Dilerim.

Bir önceki yazımız olan Robin Hood (2018) başlıklı makalemizde 2018 filmleri, action ve adventure hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap