1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw (2019)

Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw (2019)

Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw (2019)
1
6.4
2019
ABD, Japonya
2 Saat 17 Dakika
David Leitch

Hızlı ve öfkeli 2019 yılında gösterime giren, Amerika Birleşik Devletlerinde yasadışı soygunlar, yasadışı yarışlar gibi üst düzey aksiyon içeren film serisi olarak sinema severlere sunulmuş bugün bile klasik film serisi durumunda bulunan hasılat rekorları kırmış filmlerdir.

Serinin Son Filminde Olaylar Yine Durulmuyor

Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw (2019) ise, bir spin-off filmidir. Filmin en popüler kahramanlarından olan Hobbs ve Shaw’ın başından geçen maceraları üst düzey aksiyon biçiminde sunan film başından sonuna kadar büyük bir ilgiyle izlenmektedir. Hobbs ve Shaw toplumsal kuralları ve hukuku hiçe sayan insanlara zarar örgütlü bir güce karşı amansız mücadele etmektedir. Luke Hobbs ve Deckard Shaw normal koşullarda asla yan yana gelemeyecek iki rakiptir. Ancak şartlar onları zorunlu olarak birlikte çalışmaya mecbur bırakır.

İkisi de geçmişte çok ciddi güvenlik görevlerinde bulunmuş çok başarılı ajandır. Birlikte çalışmayı başlangıçta kabul etmeseler de, şehrin büyük kısmı ve insanlık adına büyük bir tehlike altındadır. Anarşist Brixton çok tehlikeli bir virüsü ele geçirmiştir. Bu virüs, neredeyse bütün insanlığın biyolojik olarak değişimine yol açacak çok tehlikeli bir virüstür.

Hobbs Ve Shaw İki Farklı Karakterde Ortak

Bu macerada, birlikte ve ortak hareket edecek olan Hobbs ve Shaw biri kanunsuz işler yapmış bir kanun kaçağı, diğeri Hobbs ise son derece uyumlu, devlet ve hukuka saygılı olan farklı iki kişi.

Dolayısıyla ikisi de çok güçlü ve başarılı kişi olmaları nedeniyle birlikte çalışacakları için görevleri bitene kadar birbirlerine saygılı davranacaklarına dair söz verirler. Kişisel farklılıklarına rağmen, insanlığın kurtuluşu ikisi için de son derece önemlidir. Güçlerini birleştiren iki süper güçlü kişi zamanla birbirlerini anlamaya çalışan ve iyi anlaşan iki arkadaş olmaya başlarlar. Siber biyolojik tehdit karşısında var güçleriyle mücadele eder ve insanlığa karşı elindeki siber virüsü acımasızca kullanacak olan Brixton’u ne pahasına olursa olsun durdurmaya çalışırlar. Ancak durum o kadar kolay olmayacaktır. Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw (2019) filminin heyecan ve aksiyon kalitesi, efektleri ve zıplatan sahneleriyle tüm izleyenlerin 136 dakika kilitleyen bir film. Biyolojik mühendislik teknikleriyle bir arada götürülen film en iyi izlenmesi gereken filmler kategorisinde yıllarca yerini muhafaza etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Tam Gaz - Baby Driver (2017) başlıklı makalemizde 2017, Ansel Elgort ve Baby Driver hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap