1. Ana Sayfa
  2. Suç
  3. Hırsızlar Şehri – The Town (2010)

Hırsızlar Şehri – The Town (2010)

Hırsızlar Şehri – The Town (2010)
2
7.5
2010
ABD
2 Saat 5 Dakika
Ben Affleck

Hırsızlar Şehri sinema filmi suç, gerilim ve dram türündedir. İzleyicilerin merakını cezbetmeyi başarmıştır. Hırsızlık yaparken kullandıkları rahibe maskeleri de filmde dikkat çekmektedir. İhtişamlı soygun sahneleri olan film nabzı hep yüksek tutuyor. Aşk, dram ve gerilimin yüksek olduğu bu filmi izlemenizi tavsiye ederim.

Hırsızlar Şehri  Filmi Özet ve Detaylar

Boston’un Charlestown bölgesi geçmişten bu yana yapılan hırsızlıklarıyla adını duyurmuştur. Bu bölgede her sene 300’ü aşkın banka soygunları gerçekleşmektedir. İki buçuk kilometrekarelik bölge pek çok banka ve silahlı araba soyguncuları yetiştirmiştir. Hırsızlık işini yapanlar adeta bir aile gibidir. Dough Mac Ray ismi olmayan bir hırsız çetesinin başıdır. Dough işi gereği kimseyle konuşup yakın temas kurmaz. Bilirdir ki herhangi duygusal bir bağ onun işini engelleyecektir. Ama ne kadar değiştiğin önemli değildir, bir gün mutlaka yaptıklarının bedelini ödeyeceksindir. Bulundukları bölgeyi resmen çetesiyle beraber soyup soğana çevirmişlerdir. Bu çete hem acımasız hem de çok dikkatlidir. Yaptıkları işlerde kesinlikle arkalarında iz bırakmıyorlardı.

Özellikle banka soygunu yapan çetenin son yaptıkları banka soygunu onların sonunu getirecek gibidir. Banka soygununda planladıklarının dışında olaylar olmaya başlayınca banka müdürü Claire Keesey’ i rehin almak zorunda kalırlar. Claire çok kötü korku dolu anlar yaşamaktadır. Doug banka müdiresiyle aynı mahallede oturduklarını öğrenince kaçınılmaz olan gerçekleşir ve ona aşık olur. Claire’daDoug’ a ilgi duymaya başlar ve artık korkmamaktadır. Bu beklenmedik yaşanan aşk çete üyelerinin keyfini kaçıracaktır. Özellikle Doug’un kardeşi kadar yakın gördüğü, suç ortağı Jem bu durumdan çok rahatsız olmuştur. Arada kalan Dough ikisi arasında bir seçim yapmak zorunda kalacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kuralsız - Insurgent (2015) başlıklı makalemizde 2015, Ansel Elgort ve Robert Schwentke hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap