1. Ana Sayfa
  2. IMDb +7
  3. Hıçkırık – Hichki (2018)

Hıçkırık – Hichki (2018)

Hıçkırık – Hichki (2018)
1
7.5
2018
Hindistan
1 Saat 56 Dakika

Eğitici ve öğretici film izlemek isteyenler için, gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek bir Hint filmidir. Hıçkırık, oldukça keyifle izlenen filmler arasındadır. Azmin ve kararlığın önemini anlatan bu filmin başrolünde yer alan Naina Mathur, az rastlanan bir çeşit kekemelik hastalığına maruz kalmıştır. Hichki adındaki bu Hint filmi, ders almak isteyenler için oldukça anlamlı filmler arasında yer almaktadır. Özellikle öğretmen olanlar mutlaka izlemeli ve başroldeki oyuncunun yöntemlerini mutlaka gözden geçirmelidir.

Kararlılığın Sonucu

Hıçkırık  ve kekemelik hastalığı bulunan ve aynı zamanda özellikle heyecanlandığında tuhaf sesler çıkartan bir karakterdir. öğretmen olmayı ve dışlanan çocuklara sahip çıkarak herkesin aslında eşit olduğunu göstermeyi ister. Bu isteğini gerçekleştirmek için sürekli okullara öğretmenlik başvurusu yapar. Fakat her seferinde olumsuz cevap almanın yanı sıra, okullardaki seçmenler  tarafından bu işin ona uygun olmadığı ve farklı bir meslek seçmesi gerektiği söylenmektedir. Fakat bu isteğinden vazgeçmez ve azimle başvuruya devam eder. Sonunda kendi okuduğu okulda, haylaz ve önemsenmeyen bir sınıfın öğretmene ihtiyacı olduğu için, seçilir ve başvurusu kabul edilir. Böylelikle yıllardır istemiş olduğu hedefine ulaşmış olur.

Herkes Hedefine Ulaşabilir

İşe yaramaz olarak düşünülen bir sınıfa öğretmen olan Naina Mathur, her ne kadar hedefine ulaşmış olsa bile bu sefer de farklı zorluklarla karşılaşır. Hem sınıfı hayattan ümidini kesmiş haylaz öğrencilerdir, hem de okuldaki bir öğretmen ona hedefinin asla gerçekleşmeyeceğini telkin ederek işlerini daha da zorlaştırmaktadır.Bütün bu zorluklara göğüs gererek, farklı yöntemler deneyerek öğrencilerin kalbine girmeyi başaran öğretmen, en zor işi başarır ve artık hedefine daha da yaklaşmıştır. En son görev olarak, öğrencilerinin sınavı geçmesi kalmıştır. Bu hedefine de ulaşırsa, hem öğrencilerinin hakkında yanlış düşünceye sahip olan kişiler bu asılsız fikirlerinden dönecek, hem de öğretmen olmasının imkânsız olduğunu düşünenler bunu kabul edecektir. Gönül kilidi açılınca, akıl kilidi de açılır. Öğrencilerinin gönlüne girmeyi başaran öğretmen, artık onlar için gecesini gündüzüne katar. Onların seveceği tarz da öğretimine devam eder ve tabi ki sonunda azim kazanır ve meyvesini verir.

Bir önceki yazımız olan Mayın - Mine (2016) başlıklı makalemizde 2016, Annabelle Wallis ve Armie Hammer hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Çok güzel film

  2. Şuana kadar izlediğim en güzel filmlerden bir tanesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir