1. Ana Sayfa
  2. Aile
  3. Heidi (2015)

Heidi (2015)

Heidi (2015)
5
7.5
2015
Almanya, İsviçre
1 Saat 51 Dakika
Alain Gsponer

Heidi 1880 yılında İsviçreli Johanna Spyri tarafından yazılmış Çocuk Edebiyatı eseridir. Heidi ilk kez 6 Ocak 1974 tarihinde Zuiyo Eizo tarafından çizgi film olarak ekranlara uyarlanmış ve dönemin en ses getiren çocuk çizgi filmi haline gelmiştir. Heidi 1880 yılından günümüze kadar 13 kez uyarlanmış ve 2015 yılında sinemaya tekrardan taşınmıştır.

Sekiz yaşında İsviçre’de doğan ve yetim olan Heidi teyzesiyle yaşamaktadır. Teyzesi Heidi’yi İsviçrenin Alplerinde yaşayan dedesine bırakır. Heidi’nin asıl adı Adelheid’dır. Dedesi Heidi’yi kabullenmekte zorlanır. Ancak bir zaman sonra Heidi ve dedesi oldukça mutlu yaşamlarını sürdürmeye başlar. Heidi Alplerde hiç olmadığı kadar özgür ve mutludur. Teyzesi biraz zamandan sonra tekrar Heidi’yi geri almaya gelir ve Frankfurt’un çok zengin ailelerinden Sesemann ailesine vermek için dedesinden ayrılır. Heidi’nin görevi Sesemann ailesindeki tekerlekli sandalyeye bağlı yaşayan Clara adlı kıza refakatçılık ve arkadaşlık yapmaktır. Alplerdeki yaşantısı ve dedesini çok özleyen Heidi mutsuz hayatına rağmen hep olumlu olmuş, elinden geldiği kadarıyla iyi hissetmeye çalışmaktadır. Clara ve Heidi farklı hayatlarda yaşayan iki arkadaştır. Ama biliyoruz ki arkadaşlar dünyada bir çok şeyi değiştirebilmektedir.

Alain Gsponer’ın yönetmenliğini üstlendiği ,konusu İsviçre’nin alplerinde geçen Heidi adeta görsel sölen ile seyircilerini etkilemektedir .Profesyonel oyunculuk ve görsel efektleriyle türünün en iyi IMDb puanına sahip filmleri arasında yer almaktadır. Şimdiden iyi seyirler dileriz.

Bir önceki yazımız olan Para Avcısı - The Wolf Of Wall Street (2013) başlıklı makalemizde 2013, Jonah Hill ve Leonardo DiCaprio hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap