1. Ana Sayfa
  2. Komedi
  3. Hayat Güzeldir – Life Is Beautiful (1997)

Hayat Güzeldir – Life Is Beautiful (1997)

Hayat Güzeldir – Life Is Beautiful (1997)
1
8.6
1997
İtalya
1 Saat 56 Dakika
Roberto Benigni

Roberto Benigni, Marisa Paredes, Horst Buchholz gibi isimlerin oynadığı film, 1930’larda yahudi kamplarındaki karmaşık ve hareketli yaşamı anlatıyor. Guido, İtalya’da yaşayan Yahudi bir kişidir. Umursamaz ve rahat bir kişiliğe sahiptir. Guido, hayatına giren Dora isimli kadına aşık olur. Dora bir öğretmendir. Dora başka bir adamla evlenmek üzeredir. Ancak Guido onu çok sever ve düğün günü onu kaçırır.  İkili birbirlerini sevdiği için evlenmeye karar verir. Çiftin aynı zamanda bir de çocukları olur. Joshua ismini verdikleri çocukları ile mutlu bir aile olarak yaşarlar. Guido bir kitapçı açar ve bu işi yapmaya başlar. Ülkede meydana gelen kötü olaylar sonucu hayatları bir anda değişir.

Guido Ve Çocuğunun Toplama Kampına Gönderilmesi

Dünya genelinde yaşanan sorunlar ve ülkeler arasındaki çatışmalar devam ederken Almanya, İtalya’yı işgal etmeye başlar. İnsanların Yahudilere karşı ırkçı söylemleri artar. Günden güne Yahudi halkı üzerinde büyük bir baskı oluşur.  Savaş patlak verdiği için ülkede birçok kişi tedirgindir. Guido, işgal kendi kasabalarına yayıldığı zaman ailesinin başına gelecek kötü şeyleri düşünür. Bunların önüne geçmek ister ve bir plan yapar. İşgal sırasında kasabaya da ulaştıkları zaman Guido ve oğlu, Yahudi toplama kamplarına gidecektir. Oğlunu çok seven adam, onu savaşın zorluklarından ve olumsuz koşullarından korumak ister. Bu yüzden de her şeyi bir oyun olarak göstermek üzere plan kurar.

Bir önceki yazımız olan Mad Max: Fury Road (2015) başlıklı makalemizde 2015, Charlize Theron ve George Miller hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap