1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Hancock (2008)

Hancock (2008)

Hancock (2008)
3
6.4
2008
ABD
1 Saat 32 Dakika
Peter Berg

Birçok filmlerde büyük başarı elde eden ve rol aldığı her film büyük bir beğeni ile izlenen ve bu filmde de başrolde oynayan ünlü yıldız Will Smith yine bizlere müthiş bir senaryo sunuyor ama diğer filmlere göre çok farklı bir karakterle izleyici karşısına çıkıyor.

Hancock Nasıl Bir Kahramandır?

Hancock; Süpermen, Batman, Spider Man gibi damgasını vurmuş birçok kahramanların iyiliksever yardımcı kişilikli sevimli karakterlerinden uzak bir yapıya sahiptir. Tıpkı Süpermen gibi oda uçabiliyor hızlı hareket edebiliyor hiçbir şey ona zarar veremiyor ama Süpermenden farklıdır. O tamamen alkolik sinir bozan etrafı yıkıp döken ve şehre büyük hasar veren ve kahraman isminden çok uzakta sokaklarda yaşayan, doğaüstü güçleri olan biridir ama filmin ilerleyen bölümlerinde bu algıdan kurtulacaksınız.

Hancock Filmi Konusu Nedir Ve Oyuncuları Kimlerdir?

Büyük bir kahraman John Hancock, doğaüstü güçlere sahiptir ama bu özelliğini pek fazla umursamamakla birlikte alkolik ve beceriksiz tavırlarından ötürü şehirde tüm imajını kaybetmiş ve halk arasında hiç sevilmeyen alaycı bir duruma düşmüştür. Bu sebepten ötürü Los Angeles şehrinde sevilmeyen biri olmuştur.

Şehirde yaşamaya başladığından beri çok sayıda hayat kurtarmasına rağmen şehirde can kurtarırken verdiği milyar dolarlık hasar vererek büyük hayal kırıklığı olmuştur.

Ray Embrey isminde hakla ilişkiler uzmanı işi ile uğraşan birinin hayatını, kendisine doğru gelem trenden kurtarması ile Ray’ın müdürü büyük minnet duyup tekrar Hancock’ un büyük kahraman kişiliğini tekrar geri kazandırabileceğine karar verir.

Hancock’ ı ailesi ile tanıştırmak için akşam yemeğine kendi evine davet eder ve Hancock’ a büyük hayranlık duyan Ray’ın oğlu Aaron ve eşi Mary ile tanışır. Ama sebebi tam olarak bilinemeyen bir sebep ile Mary, Hancock’u  ne evinde nede ailesinin çevresinde olmasını istememektedir.

Hancock Baş Rol Oyuncuları Kimler?

Filmde yer alan oyuncular arasında Thomas Lennon (Mike), Will Smith (Hancock), Charlize Theron (Mary Embrey) başrolleri paylaşıyor. Bunların yanında Jason Bateman  (Ray Embrey), Daeg Faerch (Michel), Valerie Azlynn  (Female Executive), Hayley Marie Norman gibi ünlü isimleri de görebilme imkanı bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Spenser Kanunları - Spenser Confidential (2020) başlıklı makalemizde 2020, Alan Arkin ve Film Önerisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap