1. Ana Sayfa
  2. Gerilim
  3. Görünmeyen Misafir – Contratiempo (2016)

Görünmeyen Misafir – Contratiempo (2016)

Görünmeyen Misafir – Contratiempo (2016)
3
8.1
2016
İspanya
1 Saat 46 Dakika
Oriol Paulo

Görünmeyen Misafir filmi gerilim, suç ve gizem konularını birlikte işleyen bir filmdir. Filmin senarist ve yönetmenliğini Oriol Paulo üstlenmiştir. Adrian Doria oldukça varlıklı bir iş adamıdır. Asya pazarıyla gerçekleştirdiği iş birliği sayesinde gerçekleştirdiği ticaretlerle yılın adamı seçilmiştir. Yılın adamı seçilmesinin ardından bir otelin odasında yanında sevgilisinin cesediyle birlikte yakalanmıştır ve tutuklanmıştır. Filmin hikayesi bu olayla başlar ve film giderek çok daha gizemli bir hal alır. Görünmeyen Misafir filmi gerek konusuyla gerekse oyuncularının başarısıyla oldukça dikkat çeken bir filmdir.

Görünmeyen Misafir Özeti

İspanyol yapımı bir film olan Görünmeyen Misafir 2017 senesinde vizyondaki yerini almıştır. Filmin senaryosu oldukça dikkat çekicidir. Görünmeyen filmin konusu şu şekildedir:

Adrian Doria oldukça zengin bir iş adamıdır. Asya pazarı ile kurduğu ilişkilerden ve ileri teknolojiye sahip şirketinden dolayı yılın adamı seçilmiştir. Laura Vidal, Adrian Doria’nın sevgilisidir. Kendisi fotoğrafçıdır. Bu ikili bir dağ otelinin odasında bulunurlar ve Adrian Doria’nın sevgilisi ölmüştür. Adrian Doria bu olay üzerine tutuklanır. Kendi avukatı vardır ancak daha deneyimli ve adli birimlerde oldukça uzman olan Virginia Goodman ile tanışır. Virginia Goodman’ı tavsiye eden Adrian Doria’nın kendi avukatıdır.

Filmin Heyecan Uyandıran Detayları

Adrian Doria kendisi ve sevgilisiyle ilgili olan tüm bilgileri Virginia Goodman ile konuşur. Çiftin ortak noktalarında Daniel Garrido isimli bir adam yer alır. Çift bu adamın öldüğü bir trafik kazasında yer almışlardır. Virginia Goodman olayı araştırırken bir yandan da Adrian’ın avukatı tüm seyri etkileyebilecek bir delil bulma peşindedir. Adrian ve Virginia olay üzerinde konuşmalarını sürdürmeye devam ederler. Ancak Virginia Adrian’ın ifadelerinden hoşlanmamıştır ve ona inanmamaya başlar. Bu durumdan sonra Adrian’ı zorlamaya başlar ve karanlık noktaları açığa çıkarmak için uğraşır. Ortaya çıkan bulmacada gerçekle yalanın nasıl kolayca yer değiştirdiği oldukça çarpıcıdır.

Filmin başrollerinde Mario Casas, Jose Coronado, Barbara Lennie, Francesc Orella ve Paco Tous yer almaktadır. Oldukça gerilim yüklü filmde avukat ve iş adamının başladığı yolculuğun nasıl sonuçlanacağı merak konusudur. Film senaryosu ve güçlü kadrosu ile izleyicileri ekran başına kilitleyecektir.

Bir önceki yazımız olan Gizli Dünya - Room (2015) başlıklı makalemizde 2015, Brie Larson ve Gizli Dünya hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap