1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Godzilla: Canavarlar Kralı – Godzilla: King of the Monsters (2019)

Godzilla: Canavarlar Kralı – Godzilla: King of the Monsters (2019)

Godzilla: Canavarlar Kralı – Godzilla: King of the Monsters (2019)
2
6
2019
ABD, Japonya, Çin, Kanada
2 Saat 12 Dakika

Yönetmenliğini Michael Dougherty’nin yaptığı filmde başrollerde Kyle Chandler, Vera Farmiga gibi isimler bulunuyor. Film ilk olarak Godzilla’nın insanlığı yeniden kurtarmasını ve bu süreçten sonra bir daha ortaya çıkmamasını konu ediniyor. Asıl olaylar ise tam olarak bu süreçten sonra başlıyor.

Titan Türü Yaratıklar Yeniden Canlanıyor

Godzilla her ne kadar insanlığı kurtarmış olsa da bir daha ortalarda görünmemiştir. Ortadan yok olan Godzilla’nın bu yok oluşunu fırsat bilen Monarch firması ise yine boş durmayarak dünyanın birçok yerinde uyuyan ve Godzilla gibi titan türü yaratıkları arayıp bulmuştur. Bu yaratıkların yakınlarına çalışma kampları kuran Monarch firması yaratıklar üzerinde çeşitli çalışmalar başlatırlar. Bu çalışmalar sırasında ekipler özel bir yöntem geliştirirler. Bu özel yöntem sonrasında ise istenmeden Monthra yeniden canlandırılır. Bunun ardından da King Ghidorah tekrar hayata gelerek büyük bir kaosa neden olurlar. 3 başlı dev bir yaratık olan King Ghidorah diğerlerinden çok farklı bir yaratıktır. Dünyanın sonunu getirebilecek kadar önemli güçlere sahiptir. Tüm bunlar yetmezmiş gibi bu yaratıklara üçüncü bir yaratık olan Rodan da eklenince insanlık soyu çok daha büyük bir tehlikeye girer. İnsanlar bir öncekinde olduğu gibi yine çareyi Godzilla’nın gelmesinde arayacaktır.

Godzilla Yeniden Dönüp Dünyayı Kurtaracak Mı?

En çok merak edilen ise Godzilla’nın nerede olduğu ve tekrar gelip gelmeyeceğidir. 3 yaratık da artık tüm güçlerini toparlayarak insanlığı yok etmeye çalışacaktır. Bu süreçte yine iş Godzilla’ya kalacak ve macera dolu sahneler ile izleyici keyifli anlar geçirebilecektir. Bu yaratıklar içerisinde en tehlikeli olan ve mutlaka yok edilmesi gereken King Ghidorah ise Godzilla’nın en önemli rakibidir. Kimin kazanacağının belli olmadığı bu büyük savaşta insanlık en büyük tehlikelerden birini yaşayacaktır.
Serinin birinci filmini izlemeden bunu İzlemeyiniz.

godzilla 2014
Önerilen Yazı
Godzilla (2014)

Bir önceki yazımız olan Alita: Savaş Meleği - Alita: Battle Angel (2019) başlıklı makalemizde 2019, Alita ve Alita Filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Tiger

    Film hakkındaki yorumlarınızı bizimle paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir