1. Ana Sayfa
  2. Netflix
  3. Godzilla (2014)

Godzilla (2014)

Godzilla (2014)
2
6.4
2014
ABD, Japonya
2 Saat 3 Dakika
Gareth Edwards

Son yıllarda insanlar pek çok insan çeşitli hobilere merak salmışlardır. Bu hobilerin başında gelen ve günümüzde pek çok insanın zevk alarak yaptığı film izleme faaliyeti sonucunda son yıllarda pek çok merak uyandırıcı ve başarılı film vizyona girmiştir. Bu filmlerin başında gelen ve yayınlandığı döneme damgasını vuran Godzilla filmi türünün en öne çıkan filmlerindendir.

Bilim kurgu ve macera tarzında olan Godzilla filmi toplamda 2 saat sürmektedir ve bu 2 saat boyunca da kişileri ekrana kilitlemeyi kolaylıkla başarmıştır. Yönetmen koltuğunda Gareth Edwards’ın oturduğu Godzila filmi yüksek gişe hasılatı aldığından ötürü 2019 yılında Gozdilla 2 (Canavarlar Kralı) vizyona girmiştir.

Godzilla Filminin Konusu

Gozdilla filminin asıl konusu uyanışa geçen ve Titan benzeri bir yaratığı konu almaktadır. Godzilla adı verilen bu devasa yaratık birtakım hatalar sonucunda şehre iner ve ortalığı birbirine katar. İnsanların Godzilla ile mücadelesinin anlatıldığı bu filmde asıl olay Godzilla adlı yaratığın da tamamıyla kötü bir karakter olmamasıdır. Serinin ikinci ve üçüncü filminde bu ayrıntı çok daha ön planda olacağından ötürü serinin ilk filminde çok azla yer verilmemiştir. Bunun yanı sıra Godzilla (2014) filminin başrolünde son yılların oldukça ünlü ismi olan Milly Bobby Brown ile Vera Farmiga bulunur.

Godzilla Canavarlar Kralı
Önerilen Yazı
Godzilla: Canavarlar Kralı – Godzilla: King of the Monsters (2019)

Godzilla Filmi ve Başarıları Nelerdir?

Godzilla filminin aslında bu kadar çok beğenilmesinin diğer bir nedeni de başrollerinin mükemmel oyunculuğundan kaynaklanmaktadır. Son yılların en çok ses getiren oyuncularından olan Milly ve Vera, Godzilla filminin bu kadar çok beğenilmesinin ardındaki sebeptir. Bunun yanı sıra Godzilla filmi 386 milyon kişi ile bilet gişesi rekoru kırmayı başarmış ve devam filmleri ile de kırmaya devam etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Canavar Sorunları - Love and Monsters (2020) başlıklı makalemizde 2020, Canavar Sorunları ve Canavar Sorunları Filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap