1. Ana Sayfa
  2. Bilim Kurgu
  3. Glass (2019)

Glass (2019)

Glass (2019)
2
6.7
2019
ABD, Çin
2 Saat 9 Dakika

Ölümsüz(Unbreakable),ve Split(Parçalanmış) filmlerinin devamı olan Glass, beyaz perdede yerini aldı. David Dunn (Bruce Willis) üstün yeteneklerini artık kabullenmiştir. Şehirdeki kötü adamları kendi yöntemiyle durdurmaktadır. David, dört tane kızın kaçırılma olayı ile ilgilenirken Kevin(James Mcavoy) ile yolları kesişir. Kevin ile David mücadele ederken yakalanırlar ve Dr. Ellie tarafından akıl hastanesine yatırılırlar. Zayıf yönleri kullanılarak ayrı ayrı hücrelerde tutulan kahramanlarımızın arasına süper zekalı olan Elijah (Samuel L.Jackson) katılır ve tedavi süreci başlar. David ,Elijah, Kevin’ın özelliklerinin normal olmadığını kendi kafalarında oluşturduklarını empoze etmeye çalışmaktadır. Kapatıldıkları hücrelerden kaçma planları yapmaktadırlar. Bakalım üst düzey korunaklı klinikten kahramanlarımız kaçabilecek mi?Kahramanlarımız yoksa gerçekten süper kahraman mı?
Not: Ölümsüz ve Split filmlerini izlemeden bu filmi izlemeyin yoksa sinemadaki bazı izleyiciler gibi sinemayı terk etmek zorunda kalırsınız ;)

Yazar Görüşü: Ölümsüz filminin 19 yıl aradan sonra devam filminin çekilmesi beni çok memnun etti. Bazı sahneler durağan geçse de film genel anlamda güzeldi herkes iyi seyirler.

Bir önceki yazımız olan Parçalanmış - Split (2016) başlıklı makalemizde 2016, Anya Taylor-Joy ve gerilim hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap