1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon

Gladyatör (2000)

Gladyatör (2000)
8.5
2000
ABD, Birleşik Krallık, Malta, Fas
2 Saat 35 Dakika
Ridley Scott

Gladyatör filmi bir intikam savaş filmidir oldukça aksiyon ve hırslı bir film olan ailesinin intikamını almak için birçok eğitim alan maxsimus decimus meridius (Russell crowe) başrol oyuncularından biridir. Zalim bir karakterde yer alan commodos ( joaguin Phoenix) adlı oyuncunun da başrolünü paylaştığı bu film oldukça beğenilerek izlenen sinema filmlerinden en çok izlenenler listesinde yer almıştır.

Gladyatör Filmi Konusu

Komutan maxsimus’un görevinde büyümesi ve herkesin gözdesi olmasına ve tahta babası maxsimusa bırakacağını öğrenmesi ile buna dayanamayan krallığın adaylarından biri olan commodos . Önce kral babasını öldürür ve daha sonra komutan ile karısı ve çocuğunun öldürülmesini emreder. Zar zor ölümden kurtulan komutan eziyetli kölelik yılları başlar.

Yıllarca birçok kişinin emrinde dövüş eğitimi almak için başka yerlere gönderilir. Eğitim alarak arenaya hazırlanır. En iyi dövüşleri emri altında olduğu proximo imparatorluğa tebrik edilmek için götürmektedir. Maxsimus Romaya dönmek için en iyi dövüşçülerden biri olmak için oldukça çaba sarf eder. En iyi dövüşçü olarak imparatorun karşına çıkabilmek ve karısının ve oğlunun intikamını alabilmek için imparator olmuş olan commodosu öldürmek için planlar yapmaktadır.

Yorum Yap

Film Önerisi Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşınız.

Yorumlar (1)

  1. 6 ay önce

    Tekrar tekrar izlenebilecek güzel filmlerde biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.