1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Gerçek Kötüler – Suicide Squad (2016)

Gerçek Kötüler – Suicide Squad (2016)

Gerçek Kötüler – Suicide Squad (2016)
3
6
2016
ABD
2 Saat 3 Dakika
David Ayer

Dünya üzerinde bulunan gizemli bir suç örgütü vardır. Bu suç örgütünü yenmek için devlet çok fazla uğraşsa dahi henüz başarılı olamamıştır. Bu yüzden de üst düzey devlet yetkilileri tarafından bir plan yapılır. Plana göre hapisteki bazı kötü adamlardan oluşan bir intihar timi kurulacaktır. Bu tim sayesinde gizli suç örgütünü yok etmek amaçlanır. Ancak köylülerden oluşan bir tim oluşturmak hiç kolay değildir. Daha doğrusu bu timi yönetmek ve kontrol altında tutmak zor olan iştir. Ancak başka çare olmadığı için devlet, planı uygulamaya koyar ve hapisteki kötülerden oluşan tim için üyeleri belirmeye karar verir.

Hapse girmiş olan ve bazı özel yetenekleri bulunan kötülerden oluşan timi adına intihar timi denir. İntihar timi, zorlu görevleri yerine getirmek için kurulur. Ancak timde yer alacak olan süper güçlü kötüleri ikna etmek hiç kolay değildir. Bu yüzden de intihar timinin de bazı istekleri onaylanır. Timde yer alan kişiler; Deadshot, Harley Quinn, Joker, Boomerang, El Diablo ile Rick Flag ve Amanda Waller’dir. Deadshot her türlü hedefi vurabilen ve asla ıskalamayan bir nişancıdır. Joker çok kötü ve deli bir kişidir. Harley Quinn ise çılgındır ve aynı zamanda Joker’e âşıktır. Boomerang, ölümcül bir şekilde bumerang kullanan azılı bir katildir. El Diablo ise eski bir çete üyesidir ve alevleri toplayabilir. Rick Flag bir ordu subayı olarak timde bulunur. Âmânda Waller da time emirleri ve görevleri veren üst düzey bir hükümet yetkilisidir. Süper güçlü kötülerden oluşan bu takıma verilen görevler aslında tek bir sonuç ortaya çıkaracaktır. İntihar timi bunu anlayınca olaylar devletin beklediği gibi gitmez.

Hükümet tarafından toplanan be intihar timi isimli bir ekibe sokulan süper güçlü kötüler, başta amaçlarının gizli bir örgütü yakalamak ve yok etmek olduğunu sanıyordu. Ancak zaman içinde intihar timi aslında ölüme gittiklerini fark ederler. Çünkü kendilerine verilen görevlerin sonunda ölmeleri çok büyük bir ihtimaldir. İntihar timi bunu fark ettikten sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Mumya – The Mummy (2017) başlıklı makalemizde 2017, Ahmanet ve Alex Kurtzman hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Eyüp Emin Yalçın
    2 sene önce

    Film kalite kokuyordu fakat tek sorun başrolün filmde en az gösterilen kişi olmasıydı biz jokeri izlemek için bekledik o filmi :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir