1. Ana Sayfa
  2. Dram
  3. Gerald’s Game (2017)

Gerald’s Game (2017)

Gerald’s Game (2017)
3
6.6
2017
ABD
1 Saat 43 Dakika
Mike Flanagan

Geralds Game, Mike Flanagan tarafından yönetilen ve düzenlenen 2017 Amerikan psikolojik korku ve gerilim filmidir. Film, Stepheng King Geralds Game (Oyun) roman uyarlamasıdır. Film, evlilikleri zorlu ve çıkmaz bir yola giren çiftin evliliklerini yeniden canlandırmak ve kurtarmak için başvurdukları bir fantezinin istenmeyen olaylar sonucunda berbat ve korkunç bir anıya dönüşmesini konu eder.

Psikolojik Film Kurgusu ile Geralds Game

Geralds Game, tek bir mekânda çok fazla aksiyon sunmayı başarabilen bir psikolojik gerilim filmidir. Filmin ana karakterleri çift olan Jessie ve Gerald’dır. Jessie karakterine hayat veren oyuncu Carla Gugino olurken, Gerald karakterini ise Bruce Greenwood canlandırmıştır. Jessie karakterini oynayan Carla Gugino oldukça başarılı bir performans göstermiştir. Jessie‘nin içinde bulunduğu çaresizliği, gerilim ve korkuyu çok başarılı bir şekilde yansıtabilmiştir. Gerald rolüne hayat veren usta oyuncu Bruce Greenwood ise film içerisinde aktif olarak çok fazla zaman var olmasa da istenen anlarda verilmesi gereken net mesajları izleyiciye başarılı bir şekilde aktarabilmiştir. Filmin konusunun başarılı olmasının yanı sıra oyuncuların üstün performansı da çok önemlidir. Gerald Game filminde her iki etken de oldukça iyi şekildedir.

Jessie ve Gerald Çıkmazı Aşabilecekler Midir?

Jessie ve Gerald evliliklerinin çıkmaza girdiğini fark ederler. Bu nedenle hem eğlenceli ve güzel bir hasta sonu geçirmek için hem de evliliklerini kurtarmak için ıssız bir göl evine gitme planı yaparlar. Göl evine giderken Gerald çok daha başka planlar içindedir ve bu planları karısından saklamaktadır. Göl evine gittiklerinde zaman huzur dolu geçecekmiş gibi durur ancak çift bu zamanlarına biraz heyecan katmak ister. Aradıkları heyecan için seks oyunu oynamaya karar verirler. Ancak bu karar sonrasında çiftin hayatı kâbusa dönmeye başlar.

Jessie yatağa kelepçeli haldedir ancak Gerald bir kaza sonucu ölmüştür. Gerald ölmüş haldeyken yatağa kelepçeli olmak korkunçtur. Jessie içinde yer aldığı durumdan kurtulmak için büyük çaba harcar. Zaman geçer ve ilerleyen saatlerde Jessie odanın içerisinde bir başka kişinin de olduğunu düşünmeye başlar. Gerald’ın ölmesi ve Jessie ’nin o korku dolu anlarda kalması oyuncuya çok net şekilde hissettirilmiştir. O saatten sonra olacaklar herkes için merak konusu olmayı başarır.

Bir önceki yazımız olan Gece Vurgunu - Nightcrawler (2014) başlıklı makalemizde 2014, Bill Paxton ve Dan Gilroy hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap