1. Ana Sayfa
  2. Romantik

Gabriel’in Cehennemi – Gabriel’s Inferno (2020)

Gabriel’in Cehennemi – Gabriel’s Inferno (2020)
1
6.1
Romantik
2020
ABD
2 Saat 2 Dakika
Tosca Musk

Türkçe adıyla Gabriel’in cehennemi olan Gabriel’s Inferno aslen kitaptan uyarlanmıştır. Sylvain Reynard tarafından yazılan kitap büyük ilgi görünce filme çevrildi. Başrollerini Melanie Zanetti ve Giulio Berruti’nin paylaştığı film yayınladığı dönemde oldukça büyük bir ilgi gördü. Daha sonra filmin yapımcısı serinin diğer kitaplarını da film haline getirdi. Romantizm türünde olan Gabriel’s Inferno filminin pek çok alanda adaylığı bulunmaktadır. İzleyicilerin beğeniyle izlediği film yazar ve yapımcıya büyük kazanç sağlamış ve bu popülerlik sayesinde kitabına olan ilgi de artmıştır.

Gabriel’s Inferno Filminde Neler Oluyor?

Romantizm alanında büyük başarılar elde etmiş olan Gabriel’s Inferno filmi tutkulu bir aşk hikâyesini ve karakterlerin büyüleyici cazibesini anlatmaktadır. Profesör Gabriel Emerson oldukça dikkat çekici fiziksel özelliklere sahiptir. Bu çekiciliğini kullanması gece hayatında onu oldukça aktif kılmıştır. Tüm bu cazibesi ve çekiciliği sayesinde hiç boş kalmamaktadır. Lakin her ne kadar mutluymuş gibi görünse de psikolojik olarak geçmişinin altında ezilmekte ve Julia ile karşılaşana kadar günleri hep tekdüze geçmektedir.

Tüm bunların aksine masum Julia’nın saflığı Gabriel Emerson için oldukça dikkat çekici gelmiştir ve ikili yasak aşkın pençesinde kıvranmaktadır. Bu imkânsız aşkın ortasına sürüklenmek onlar için hem heyecan verici hem de kendilerini engelleyemediği bir durumdur. Gabriel için karşısına çıkan bu aşk aslında geçmişiyle yüzleşmesi ve galip gelmesi için de bulunmaz bir fırsattır. Gabriel’s Inferno filminde ikilinin aşklarının çekimine dayanamadığı ve birbirlerine kapılmaktan kaçamadığı bir gerçektir. Aşkının beraberinde geçmiş ve şimdiki zamanla da savaşan Gabriel Emerson, izleyicileri keyif ve heyecan dolu anlar yaşatmaktadır.

Gabriel’s Inferno’nun İlgi Çeken Kurgusu

Tutku ve romantizmin profesyonel bir biçimde harmanlandığı Gabriel’s Inferno filmi, seyirciye izlemesi zevk veren bir performans sunmuştur. Filmdeki yaşanan tutkulu ve yasak olan aşk izleyiciyi ve sevenlerini hem heyecana sürüklemiş hem de izlemekten bir an olsun soluklanamamışlardır. Gabriel’s Inferno filminin bu kadar beğenilmesinin ardındaki neden oyuncuların kurguyu çok iyi işlemiş olmasından kaynaklanıyor.

Yorum Yap

Film Önerisi Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşınız.

Yorumlar (1)

  1. Serinin geri kalanı ne zaman çekilir bilgisi olan var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.