İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Fury (2014)

Fury (2014)

Fury (2014)
5
7.6
2014
ABD, Çin, İngiltere
2 Saat 14 Dakika
David Ayer

Film İkinci Dünya Savaşı’nın en kanlı sahnelerini konu ediniyor. 1945 yılında savaşın sonlarına doğru zorlu görevler üstlenen bir tank mürettebatının hikayesi anlatılıyor. Almanya içlerinde üç yüz düşman askeri ile karşı karşıya olan bir topçu, bir tank şoförü, bir şoför yardımcısı ve bir yükleyicinin gözü kara komutanları ile birlikte verdikleri 24 saatlik önemli mücadele konu ediliyor. İkinci Dünya Savaşı sırasında çok fazla insan ölmüş ve artık savaşın sonları gelmiştir. Savaşın son dönemlerinde hem halklar hem de askerler yorgun düşmüş ve savaşma isteklerini de yitirmişlerdir. Bu savaş sırasında insanların yaşadıkları hiç kolay şeyler değildir.

Bir Tank Komutanı Ve Askerlerinin Macerası

Savaş sırasında bir tank subayı olan komutan Wardaddy sorumluluğunda olan tank ve askerleri ile savaş bitene kadar ayakta kalmaya çalışıyor. Tankın diğer askerleri Trini, Body, Gardy ve Norman’dır. Komutan Wardaddy için en önemli konu askerlerini sağ olarak bu savaşın ortasından çıkarmaktır. Ölen askerleri için ağlayan ve büyük bir hüzün yaşayan komutan ekibine büyük bir değer veriyor ve görevlerini de eksiksiz bir şekilde yerine getiriyor. Yolculuk sırasında karşılarına çıkan tuzakları birlikte alt eden bu ekip savaş esnasında birbirilerine kenetlenirler. Bu sırada karşılarına 300 kişilik bir Nazı ordusu çıkar ve onlarla savaşmak için yeteri kadar cephaneleri bile yoktur. Grubun bir kısmı kaçmak için çırpınsa da Komutan Wardaddy kaçmak niyetinde değildir. Şimdiden iyi seyirler.

Bir önceki yazımız olan Oyuncak Hikayesi 4 - Toy Story 4 (2019) başlıklı makalemizde Christina Hendricks, Film Önerileri ve Josh Cooley hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap