1. Ana Sayfa
  2. IMDb +7
  3. Senden Beş Adım Uzakta – Five Feet Apart (2019)

Senden Beş Adım Uzakta – Five Feet Apart (2019)

Senden Beş Adım Uzakta – Five Feet Apart (2019)
1
7.2
2019
ABD
1 Saat 56 Dakika
Justin Baldoni

Five Feet Apart 2 hasta gencin hikayesini konu almaktadır. Bu iki gencin yolu hastanede kesişmektedir. Stella Grand 17 yaşında hasta bir genç kızdır .Stella hayatını bilgisayarına bağlı olarak sürdürmektedir. Yaşıtları gezip dolaşırken Stella hayatının birçoğunda hastanede cihazlara bağlı yaşayarak geçirmektedir. Hastalığı kistik fibrozistir. Genç kızın hayatında bazı rutinler ve sınırlamalar sürekli olarak bulunmaktadır. Genç kızın hayatı Will newman ile kesişmiştir. Bu genç oldukça etkileyici ve yakışıklıdır. Tıpkı Stella gibi Will’de ondan etkilenmiştir. İki genç de aynı hastalıkları taşımaktadırlar. Bu da onların birbirlerinin hayatına girmelerine büyük engel oluşturmaktadır. Fakat gençler birlikte vakit geçirmeye karar verirler. Birlikte vakit geçirdikçe hayatlarına rutinlerin getirmiş olduğu sınırlamalardan uzaklaşmak isterler. Will tedavisine karşı göstermiş olduğu bu dirençten olumsuz etkilenmeye başlar. Fakat bu iki genç birbirlerinden ve birlikte yaşamaktan asla vazgeçmeyerek son nefesine kadar beraber olmaya karar verirler. Stella, Will’in hayatını kurtarmaya yardımcı olabilecek mi, aralarındaki engeller kalkacak mı filmin konusu bunun üzerine kurulmuştur.

Filmin Oyuncuları

2019 yılında yapılmış olan film pek çok izleyici tarafından artı puan almıştır. Filmin yönetmenive ayrıca yapımcılığını üstlenen Justin Baldoni’dir. Filmin senaryo koltuğunda ise Tobias Iaconis oturmaktadır. Film Amerika Birleşik Devletleri’nde çekilmiştir. Five feet Apart filminin oyuncuları ise MoisesArias, HaleyluRichardson, ParminderNagra, Gary weeks Cole Sprouse Tutanota’dır.

Film Hakkında Yorumlar

Filmi izleyen pek çok kişi filmden oldukça etkilendiklerini belirtmektedirler. Film bittiği zaman duygularını çok karmaşık bir hal aldığını anlatan kişiler filmden oldukça etkilenmişlerdir. Filmin kitabı da vardır. Pek çok kişi filmi izledikten sonra kitabı okumaya karar vermiştir. Birçok kişide kitabını okudukları filmi izlemekten oldukça zevk almışlardır. KF hastalığına farkındalık yaratmak isteyen bu film izleyicilerden tam not almıştır. Hayata tutunmaya çalışan bir hastalığın konu edildiği film izleyicilere azmin ne kadar önemli olduğunu anlatmaktadır. Filmin oyuncuları da filmde göstermiş oldukları performans ile izleyicileri oldukça etkilenmişlerdir. İzleyenler hayatın önemini ve kıymetini bu film sayesinde anladıklarını anlatıyorlar.

Bir önceki yazımız olan Yırtıcı Kuşlar - Harley Quinn: Birds of Prey başlıklı makalemizde 2020, Birds Of Prey ve Birds of Prey Filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap