1. Ana Sayfa
  2. Dram
  3. Fırtına Anı – Mirage (2018)

Fırtına Anı – Mirage (2018)

Fırtına Anı – Mirage (2018)
2
7.4
2018
İspanya
2 Saat 8 Dakika
Oriol Paulo

Avrupa sinemasının bağımsızlık ve gerçeklik adına en büyük örneklerini içeren İspanyol filmleri son zamanlarda, özellikle 2000’li yılların başından itibaren gelişme göstererek başarılı bir çizgiye oturmuştur. İspanyollar birçok kaliteli filmleri izleyicileriyle buluşturmuştur.

Hollywood ve Uzak Doğu yapımlarından sonra İspanyol filmleri de korku, gerilim ve bilim kurgu üzerine muhteşem yapımlar ortaya koymuşlardır. İşte bu muhteşem filmlerden birisi de, Netflix aracılığıyla İspanya’ da ve tüm dünyada gösterime giren, 2018 yapımı gizemli bir drama filmi olan Fırtına Anı’ dır. Gerilim ve gizemin bir arada yaşandığı, sürükleyici ve seyircinin her an dikkatinin üzerinde olduğu bir sinema filmidir.

Özet ve Detaylar

Bilim kurgu ve gerilimin hakim olduğu film, bir video kamera, bir cinayet ve bir çocuğun hayatını konu almaktadır. 12 yaşındaki Nico isimli çocuk, 9 Kasım 1989’da şiddetli yağmurlu ve fırtınalı bir gecede evinin penceresinden gördükleriyle olaylar gelişmeye başlar. Çocuk yan komşularının kavga ettiğini görür ve karısını öldüren Prieto’yu gördükten sonra onun kendisini fark etmesiyle kaçmaya çalışırken bir araba çarpar ve trafik kazasında ölür. Yıllar sonra ölen çocuk Nico’nun yaşadığı eve başka birileri taşınır. Taşınan ailenin de bir kız çocukları vardır. Eve yerleşmeye çalışan karı-koca bir akşam Nico’nun çektiği videoyu bulur ve olayların akışı değişmeye başlar.

25 yıl sonra tam da Nico’nun öldüğü aynı günde bulunan video, uzay zamanda meydana gelen bir problem yüzünden kadının 9 Kasım 1989 yılına giderek o yıllarda ölmüş çocuğu kurtarması ve uzay zamanda geleceği değiştirmesi kendi kızının ölümüne sebep olur ve kadın bu seferde kendi kızını kurtarmaya çalışır. Kelebek Etkisi filmine benzerliği ile dikkat çeken film, başından sonuna kadar soluksuz izlenerek sizi büyüleyecek bu filmi izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Daha fazla film önerileri için bizi takip etmeye devam edin!

Yönetmen ve Oyuncular

Fırtına Anı filminin yönetmeni, 1975 doğumlu İspanyol senarist ve yönetmen Oriol Paulo’ dır. Filmin senaristleri Oriol Paulo ve Lara Sendim’ dir. Oyuncular; Adriana Ugarte, Alvaro Morte, Chino Darin, Javier Gutierrez, Nora Navas, Miquel Fernandez, Clara Segura ve Francesc Orella’ dır.

Bir önceki yazımız olan Kuralsız - Insurgent (2015) başlıklı makalemizde 2015, Ansel Elgort ve Robert Schwentke hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap