1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Fantastik Filmler Nedir?

Fantastik Filmler Nedir?

Fantastik Filmler

Fantastik Filmler Nedir?

Film tutkunlarına son dönemlerde en çarpıcı şekilde etki eden film türlerini fantastik filmler oluşturuyor. Özel bir aksiyon yaratan bu filmler seyirciyi bambaşka bir dünyanın içine götürüyor. Fantastik filmlerin insanlara heyecan dolu saatler geçirtmesi, bu filmlerin daha çok tercih edilmesini sağlarken gerçek dünya ile de bu filmler arasında bağlantı kurulmuş oluyor. İnsanların hayal gücüne hitap eden bu filmler her yaştan bireye hitap etmesi ile de çok sevilip beğeniliyor.

Fantastik Filmlerin İzleyiciye Düşündürdükleri

Fantastik film denildiğinde akla Hollywood geliyor. Fantastik filmler izleyiciyi bulunduğu yerden alıp ya geçmiş yıllara ya da gelecekteki yepyeni bir tarihe götürüyor. Romeo ve Juliet, Pamuk Prenses ve Oduncu, Ejderhanı Nasıl Eğitirsin, Yeşil Yol, Yüzüklerin Efendisi gibi filmler fantastik film kategorisine örnek olan filmlerdir. Bazen bu filmlerdeki sahnelerin gerçek olmasını isteriz. Bazen ise bu filmler bize tamamen masalsı gelir. Fantastik film izlemek insanı rahatlatan temalara sahiptir. İnsanı büyüleyici bir dünyaya yönlendiren bu filmler sinemada ve internet üzerinden keyifli bir şekilde izlenilebilir.

En Güzel Fantastik Filmler

Fantastik film, kişilerin film izleme kriterine göre değişim gösterebilir. Kişilerin olağanüstü sayılan olayları farklı efektlerle süslü olarak izleme isteklerine fantastik filmler cevap verecektir. En güzel fantastik filmler arasında Son Mektup, Issız Adam, Kara Sularda, Ormanda, Titanik, Aşk Uykusu, Mutluluk Zamanı, Deniz ve Güneş izleyenleri oldukça etkilemiştir. En sevilen filmler kategorisinde bulunan fantastik filmler, korku, aşk, macera, dram tarzı konulara sahip olabilir. İzleyici sevdiği tarza sahip olan fantastik filmi seçerek kendisini o dünyaya ait hissedebilecektir.

Fantastik Filmlerin Konusu Nedir?

Fantastik filmler arasında bulunan ve oldukça uzun bir süre gişe rekorları kıran Titanic filminde, bir esir ile bir zengin arasındaki özel bir aşk hikayesi konu ediliyor. Filmin son derece efektli ve etkileyici sahneleri bulunuyor. İzleyici bu filmi izlerken hiçbir sahnesini de atlamak veya kaçırmak istemiyor. Yine fantastik film olarak izlenilen Ejderhanı Nasıl Eğitirsin filminde gerçek dışı ve özel bir konu işleniyor. İnsanlar ile ejderhalar arasındaki dostluğu konu alan filmde küçük bir çocuğun ejderhalar arasındaki savaşlardan çıkmak için kendi yavru ejderhasını ve diğer ejderhaları eğitmesini anlatıyor. Aynı zamanda dünyadaki düşmanlıkları yok etme adına da çağrılarda bulunuluyor. Yeşil Yol filminde de ise bir hapishanede geçen olaylar olağan üstünlüklerle anlatılıyor. İzleyiciyi derinden yaralayan sahnelerin yer aldığı filmde doğa üstü güçleri bulunan bir mahkumun iyilikle dolu yüreğine vurgu yapılıyor. Mahkumun yaşantısı, ses tonu, insanlara iyilik dolu katkılar yapması ve onun hayata döndürdüğü varlıklar olağan dışı olacak şekilde anlatılıyor. Farklı dünyaları film sahnesinde insanın içine dokunacak şekilde yansıtan fantastik filmlerin bazıları ise hayat dersi veriyor. Fantastik filmlerin bazılarının ise serileri yapılıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap