1. Ana Sayfa
  2. Aile
  3. Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları (2018)

Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları (2018)

Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları (2018)
1
6.6
2018
İngiltere, ABD
2 Saat 14 Dakika
David Yates

Filmimiz, Magic World (Sihir Dünyası) denilen Harry Potter evreninde geçen, Fantastik Canavarlar Nelerdir,Nerelerde Bulunurlar? serisinin 5 filmlik serisinin 2. filmidir. Filmin senaryosunu ve aynı zamanda evreni anlatan kitapların yazarı  J. K. Rowling, yönetmenliğini ise usta yönetmen David Yates yapmıştır. Newt Scamender’in, bir yıl önce Amerikan Sihir Bakanlığı (MACUSA) ile beraber büyük zorluklarla yakalayıp tutsak ettiği azılı suçlu Gellerd Grindelwald, Avrupa’da büyü dünyasının iyiliği iddiası ile yaptığı suçlar yüzünden yargılanmak üzere Amerika’dan İngiltere’ye gönderilirken kaçar ve film bu şekilde başlar.

Bir önceki filmde bir obscurus olarak tanıdığımız Credence Barebone  yanına Nagini’yi de alarak Paris’e ailesini bulmak için gitmiştir. Ailesi hakkında çeşitli bilgilere ulaşan karakterimiz kendisinin peşinde olan İngiltere Sihir Bakanlığı Seherbazları tarafından engellenir. Bu göreve bakanlık tarafından atanmak istenen Newt Scamender ise teklifi reddeder. Ancak kaçmayı ustalıkla başaran Grindelwald, Fransa’ya giderek müridlerini Paris’e toplamayı başarmaktadır. Amacı Credence’i etkileyip kendi saflarına katmayı ve onun üstün güçlerinden faydalanmaktır. Kendisinin Paris’te olduğunu bilen eski dostu Albus Dumbledore kendisine büyük saygı duyan Newt Scamender’den yardım ister, fakat Newt onun bu teklifini kıramaz.

Filmin adına konu olan fantastik canavarların dünyası ve Newt Scamender’in ustalıkla onları yönetip faydalı yanlarını biz Muggle’lara göstermesi de filmi izlemenizi sağlayacaktır.

Büyük ordusu ile tehdit saçan Grindelwald’ın sihir dünyasında yaşayan birçok büyücüden ne denli güçlü olduğunu kanıtladığı bu film aksiyon ve grafikleriyle izleyicilerini etkilemeyi başarmıştır. Harry Potter evreninin tarihine yolculuk yaptığımız bu film, kitaplarda ve eski filmlerde yer alan birçok karakterin geçmişini görmek, dahası Hogwarts surlarından içeriye girmek büyü dünyasını seven izleyicilerine nostalji yaşatıyor.

Bir önceki yazımız olan Logan (2017) başlıklı makalemizde 2017, Dafne Keen ve Hugh Jackman hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Eddie ve Jhonny varsa izlerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir