1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Extraction (2020)

Extraction (2020)

Extraction (2020)
2
6.7
2020
ABD
1 Saat 56 Dakika
Sam Hargrave

Extraction izleyiciyi ekran başına bağlayan özel ve yeni bir yapıt, filmde entrika, gizem, yeraltı dünyası gibi konular ağırlıklı olarak işleniyor. Filmde kendi duygu dünyasında yaşadığı acıyı, başkasına yardım ederek gösteren bir askerin hikâyesi anlatılıyor.

Tyler Rake paralı asker olarak görevlidir. Son işinde, Hindistan’da görevlendirilir. Tyler Rake’in görevi Hindistan’daki büyük bir uyuşturucu kaçakçısının oğlunu kurtarmaktır.  Uyuşturucu kaçakçısının oğlu Ovi Mahajan’ı Dakka, ordu lideri tarafından kaçırılmış ve Bangladeş’e götürülmüştür. Tyler, Ovi’yi kurtarmak için Bangladeş’e gitmek zorunda kalır. Tyler orduya girmeden önce acı bir şekilde oğlunu kaybetmiş ve bu acıyı unutmak için ise paralı asker olarak orduya katılmıştır. Bangladeş yolculuğu sırasında sürekli kendisinin kaybettiği oğlu aklına gelecektir.

Tyler, bu üzücü anların etkisiyle bu işe daha sıkı sıkıya bağlanır ve Ovi’yi kurtarmak için tüm gücünü kullanmaya karar verir. Tyler attığı her adımda düşmanla karşı karşıya geleceğini biliyordur. Ancak dostu sandığı bir düşmanın ona oynayacağı oyunlardan habersizdir. Çünkü Ovi’nin babasının yardımcılarından olan ve sürekli ona destek olacağını düşündüğü Saju’nun, efendisinin gözüne girmek ve fidye parasını ödemek istememesi için çocuğu yalnız başına kurtarma amacında olduğunu öğrenir. Ama Saju’nun para hırsı taşıyan bu isteği kötü bir gidişatı hazırlar.

Tyler Rake, Ovi’yi Kurtarabilecek Mi?

Tyler ve Saju Ovi’yi bulmak için birbirlerine düşerler. Ancak hesap etmedikleri bazı güçler ikisinin de Ovi’yi almalarına engel olacaktır. Şehri abluka altında tutan polisler ve askerler, Tyler ve Saju’nun şehirden çıkmaları için savaşacaklardır.  Gruplar arasında çıkan çatışma çok kötü sonuçların ortaya çıkmasına sebep olacaktır. Tyler Ovi’ye ulaşmak, onu kurtarmak ve kendisi de bu tehlikeli oyunun içinden çıkmak zorundadır.

Anlamlı Ve Unutulmaz Bir Macera

Tyler, işin içinde bir çocuk olduğu için hayatını hiçe sayacak ve birçok gücü karşısına alarak Ovi’ye ulaşmaya çalışacaktır. Sonunu heyecanla bekleyeceğiniz soluk soluğa bir film için Extraction’u tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kuralsız - Insurgent (2015) başlıklı makalemizde 2015, Ansel Elgort ve Robert Schwentke hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Chris Hemsworth’un başrol oynadığı filmin kötü olma ihtimali pek yok zaten. Filmin konusu güzel ama klasik. Yani klasik konulu bi filmin çıtasını yükseltmek için başrolü kullanmışlar. Mantıklı bu taktik tutar.
    Film bol ekşınlı, sürükleyici o yüzden beğendim. Mantık sınırları içinde yapmaları da güzel olmuş genelde Hintlilerin işin içinde olduğu filmler biraz abartı oluyor. Gereksiz bi çok sahne var ama genel olarak güzel ikincisinin çıkacağını tahmin ediyorum ve bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir