1. Ana Sayfa
  2. Bilim Kurgu
  3. Ex Machina (2014)

Ex Machina (2014)

Ex Machina (2014)
1
7.7
2014
İngiltere
1 Saat 48 Dakika
Alex Garland

2014 İngiliz yapımı olan film yapay zekayı konu ediniyor. Bir şirketin kodlama bölümünde çalışan Caleb bir gün şirketinin yaptığı çekilişi kazandığını öğrenir. Patronun yanında bir hafta boyunca kalacak olan Caleb, patronun yaptığı Ava adında bir robotu inceleyecektir. Uçsuz bucaksız bir arazide adeta tecrit altında kalacak olan Caleb için zorlu bir yedi gün olacak aynı zamanda, psikolojik olarak etkileri de kendisinde görecektir Ava’yla görüşmeler yapan Caleb, Avaya hayran kalır.

Aynı zamanda patronu Nathan’la da vakit geçirmek zorunda olan Caleb gün geçtikçe Ava ya daha hayran kalmaktadır. Ava’ya ilgi göstermeye başlayan Caleb patronundan şüphe duymaya başlar ve onun yaptıklarını ve söylediklerini sorgular. Ava’yla Caleb görüşmeler yaptıkca daha çok kaynaşırlar Ava çok iyi bir yalan makinesidir ve ona karşı yalan söylemek imkansızdır. Bu yüzden Caleb kendini doğru söylemek zorunda hisseder.Bakalım Caleb yedinci günün sonunda neler yapacak
Film yapay zeka ve bilim kurguya  merakı olanlar için kaçırılmaz bir fırsat.
Film genellikle durağan ilerlese de konusu itibariyle merak uyandırdığı için sıkılmadan izleyebilirsiniz. Herkese iyi seyirler.

Bir önceki yazımız olan San Andreas Fayı - San Andreas (2015) başlıklı makalemizde 2015, Alexandra Daddario ve Brad Peyton hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap