1. Ana Sayfa
  2. Komedi
  3. Evlilik Hikayesi -Marriage Story (2019)

Evlilik Hikayesi -Marriage Story (2019)

Evlilik Hikayesi -Marriage Story (2019)
1
7.9
2019
İngiltere, ABD
2 Saat 17 Dakika
Noah Baumbach

Evlilik hikayesi izleyicilerden tam not almayı başaran bu yapıt dram türünün önemli bir temsilcisidir. Gerek oyuncu kadrosu gerek konusu ile birçok kişinin gönlüne taht kurmayı başaran Evlilik Hikayesi, ödüllere doymayan filmler arasında bulunuyor.

Dram türünün başarılı temsilcilerinden biri olan Evlilik Hikayesi’nin yönetmen koltuğunda Noah Baumbach otururken oyuncu kadrosunda ise hepimizin yakından tanıdığı isimler bulunuyor. Kırmızı halıdan ve başarılı filmlerden tanıdığımız Scarlett Johanson ile Star Wars’un yıldızı Adam Driver filmin başrollerini paylaşıyor. Başrol oyuncuları; performanslarıyla herkesi kendine hayran bıraktı ve pek çok ödüle layık görüldü.

Evlilik Hikayesi Konusu

Evlilik Hikayesi, evli bir çiftin iki şehir arasında süren boşanma sürecini gözler önüne seriyor. Başarılı yönetmen Charlie ve oyuncu olan eşi Nicole,evliliklerinde sona gelmiş olan bir çifttir ve artık bunu devam etmemektedirler. Her şeyin sonunda çift boşanma kararı alır ve bu evliliği medeni şekilde bitirmeyi hedeflerler. Ancak işler pek de istedikleri gibi gitmez ve süreç oldukça zor bir hal alır. Çocukların velayeti söz konusu olunca işler çok daha karmaşık ve zor bir hal almaya başlar. Çift aynı zamanda hayatlarını farklı illerde devam ettirme kararı da aldığı için süreç içinden çıkılmaz bir hal alır. Projelerine devam edebilmek için Newyork’ta kalmak isteyen Charlie’nin aksine Nicole Los Angeles’a taşınmak ister. Her şeyin üst üste gelmesiyle iyice kızışan boşanma süreci yıllardır ikilinin içinde birikmiş olan öfkeleri ve kırgınlıkları da su yüzüne çıkartır.

Evlilik Hikayesi Oyuncuları

Evlilik hikayesinin başrollerini Adam Driver ve Scarlett Johanson paylaşıyor. Başarılı performanslarıyla alkış toplayan iki oyuncu pek çok ödüle aday gösterildi ve layık görüldü. ABD yapımı olan film 2019 senesinde yayınlandı ve izleyicilerden tam not aldı. Monologlarıyla ve oyunculuk performanslarıyla aradan sıyrılmayı başaran evlilik hikayesi  pek çok izleyicisini gözyaşlarına boğdu ve duygulandırdı.

Bir önceki yazımız olan 21 Bridges (2019) başlıklı makalemizde 21 Bridges, 21 Bridges Filmi ve 21 Bridges İzle hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap