1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Ölümcül Labirent – Escape Room (2019)

Ölümcül Labirent – Escape Room (2019)

Ölümcül Labirent – Escape Room (2019)
3
6.4
2019
ABD, Güney Afrika
1 Saat 39 Dakika
Adam Robitel

Beyaz perdede izleyicisiyle buluşan Ölümcül labirent, gerilimi yüksek bir film olarak dikkat çekiyor.
Birbirini tanımayan altı kişiye gönderilen davetiye kaçış odası hakkında bir oyundan söz etmektedir. Kazanan bir kişiye 10.000 dolar ödül verilecektir. Ödülün cazibesine kapılan yarışmacılar, odaların içine yerleştirilen ipuçlarını bulup bölümü geçmeye çalışırlar. İpucunu bulan yarışmacılar diğer odaya geçmeye hak kazanırlar. Aşama aşama odaları geçip en son olarak çıkış hakkı kazanan yarışmacı oyunun galibi olacaktır. İlk bölümü geçip bir diğer oyuna geçen kahramanlarımız bu görevleri bir oyunun parçası sanmaktadırlar. Ta ki bir yarışmacı ölünceye kadar. Oyunun amacının farkına vardıktan sonra birlik olup, ipuçlarını bulup bölümleri bitirmek için canla başla mücadele ederler. Başka çareleri yoktur, çünkü aşamalar ölümcüldür. Birbirlerinin yeteneklerinden faydalanmak zorundadırlar. İzleyip görelim bakalım odadan çıkış hakkını kim kazanacak.

Yazar görüşü:Filmin ilk on dakikası hikayeyi açıklamak amacı olduğu için sıkıcı hikaye gelişmeye başladıkça aksiyon gerilim tam gaz devam ediyor. Filmin senaryosu biraz testere filmini anımsatıyor. Filmi izlediğinize pişman olacağınızı sanmıyorum. Dublajlı filmde keşke daha iyi seslendirme yapılsaydı diyebileceğiniz karakter seslendirmesi duyabilirsiniz ;) Herkese iyi seyirler dilerim.

Bir önceki yazımız olan Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya (2019) başlıklı makalemizde 2019, Cate Blanchett ve Dean DeBlois hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. garip bir filmi beğendim tavsiye ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir