1. Ana Sayfa
  2. Aile
  3. Enzo: Yağmurda Yarış Sanatı (2019)

Enzo: Yağmurda Yarış Sanatı (2019)

Enzo: Yağmurda Yarış Sanatı (2019)
1
7.6
2019
ABD
1 Saat 49 Dakika
Simon Curtis

Enzo: Yağmurda Yarış Sanatı, duygusal temalı yapımlardan hoşlananlara verilecek en güzel film önerisi olacaktır. Dram türünde olan film, Golden cinsindeki bir köpeğin başından geçenleri anlatmaktadır. Başrol oyuncuları arasında, Milo Ventimiglia, Amanda Seyfried bulunmaktadır. Filmin yönetmenliğini ise, Simon Curtis yapmıştır. Uzun metrajlı olan film, ailecek izlenebilecek film önerisi olarak tavsiye edilecektir. Duygulandıran sahneleri kadar, gülümseten sahneleri de bulunan filmde, duygusal temalar ağır basmıştır. İnsan ve hayvan dostluğu, karşılıksız sevgi gibi temalar, filmin pek çok sahnesinde öne çıkmaktadır. Hayvanların dostluklarına dair yapılmış olan en başarılı yapımlardan biridir.

Enzo: Yağmurda Yarış Sanatı Filmi’nde Gelişen Olaylar

Enzo: Yağmurda Yarış Sanatı Filmi’nin kısaca özeti şu şekildedir. Enzo, çok yaşlı bir Golden köpeğidir. Onun bakış açısından filmin karakterleri hakkında tahlil yapılmıştır. Gelişen olayların değerlendirilmesi de yine Enzo isimli sevimli ihtiyar köpek tarafından yapılmaktadır. İlerleyen yaşı, Enzo’ya bir hayli tecrübe katmıştır. Son derece şefkatli ve insansı yanları olan bir köpektir. Bulunduğu ailede de köpekten öte adeta ailenin bir ferdi gibidir. Onlarla arası oldukça iyidir. Fakat son dönemlerde ailenin başına gelenler, hiç de iç açıcı değildir.

Bir Köpeğin Gözünden Olayların Tahlil Edilmesi

Bir köpeğin gözünden olayların tahlil edildiği filmde, köpeği sahiplenmiş olan ailenin yaşadıkları anlatılmıştır. Enzo, araba yarışçısı olan Denny tarafından bakılmaktadır. Enzo’da Denny kadar, diğer aile ferlerinin de emeği vardır. Herkes tarafından çok sevilmektedir. Denny’nin hayatı çok da iyi gitmemektedir. Eşine beyin tümörü teşhisi konulmuştur. Bu durum aileyi, son derece üzmüştür. Denny’nin bir de Zoe adında bir kızı bulunmaktadır. Tüm bu olayların içerisinde Denny, yaşanan her türlü gelişmeye yakından şahitlik etmektedir. Ailenin geçirmiş olduğu zorluklar, Enzo için de kötü yaşam sınavlarıdır.

Köpeklerin Hayatımızdaki Yeri ve Önemi

Enzo: Yağmurda Yarış Sanatı, başarılı kitap uyarlamalarından da biridir. Son derece akıcı bir dili bulunmaktadır. Kitaptan beyaz perdeye aktarılmış başarılı yapımlara tavsiye edilecek bir film önerisi olarak verilebilir. Köpeklerin duygusallıkları, yaşamlarımızdaki yerini çok güzel anlatan filmlerden biridir. Ailecek izlenecek yapımlar arasındadır.

Bir önceki yazımız olan Yeşil Bölge - Green Zone (2010) başlıklı makalemizde 2010, Film Önerileri ve Green Zone hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap