1. Ana Sayfa
  2. Macera
  3. Enola Holmes (2020)

Enola Holmes (2020)

Enola Holmes (2020)
1
6.6
2020
İngiltere
2 Saat 3 Dakika
Harry Bradbeer

Aynı isimli kitap serisinden esinlenerek yazarı Jack Thorne tarafından yönetilen film 2020 Eylül ayında vizyona girip seyirci ile buluşmuştur. Film yapımcısı olan Bobby Brown aynı zamanda filmin ana karakteri olan Enola Holmes rolü ile de karşımıza çıkmaktadır.

Enola Holmes Filmi Konusu

Annesi kaybolan Enola’nın onu bulmak için verdiği çabaları anlatan filmin macera ve polisiye sevenler için soluksuzca okunduğu gibi izlendiği de belirtilmektedir. Sherlock Holmes’in küçük kız kardeşinin annesini bulmak için kitaptan senaryolaştırılan film netflix’te yayınlanan film beklentileri fazlasıyla karşılaştığı konuşulmaktadır. Enola’nın dedektif olma hayallerini gerçekleştirmek için annesinin kaybolma hikâyesi ile bu hayallerine kavuşabiliyor olması sürükleyici bir etki bırakıyor.

Enola henüz 16 yaşında bir kız ve abilerinin himayesi altında olmayı kabullenmiyor, yatılı okuldan kaçıyor ve annesini bulmak için maceraya atılıyor. Kaçarken trende karşılaştığı ve kendisinin de birçok problemi olan genç Vikont ile maceralara atılıyorlar. İçerisinde hiçbir kötülük olmayan ve savunmasız olan Vikont ile başlarına gelmeyen kalmayan Emola arasında değişik bir bağ oluşuyor.

Film eleştirmenler tarafından keyifli olarak değerlendiriliyor. Filmi Sherlock film ve dizileri ile karıştırmamak ve sinema tadında seyretmek gerekiyor. Güzel bir gençlik filmi olan Enola Holmes sosyal medya üzerinde de çeşitli tartışmalarda çok büyük bir ilgi gördü. Bulmaca çözmeyi sevenler için konuların çözümlenmesi esnasında heyecan verici bir filmdir. Dedektiflik filmlerini sevenlerin mutlaka izlemesi tavsiye edilir.

Bir önceki yazımız olan Kirpi Sonic - Sonic the Hedgehog (2020) başlıklı makalemizde 2020, Jeff Fowler ve Kirpi Sonic hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap