1. Ana Sayfa
  2. Macera

En Soğuk Düşman – Against the Ice (2022)

En Soğuk Düşman – Against the Ice (2022)
2
6.5
2022
İzlanda, Danimarka
1 Saat 42 Dakika
Peter Flinth

En Soğuk Düşman

Amansız bir yolculuğun hikayesini konu alan film, uçsuz bucaksız buzullarda geçiyor. Doğanın acımasız yüzünü gösterdiği filmde, iki adam hayatta kalma mücadelesi  vererek imkansızı başarmaya çalışacak. Peter Flinth’in yönetmenliğini yaptığı film, izleyicide baştan sona bir merak uyandırıyor. Nikolaj Coster-Waldau, Joe Cole, Charles Dance’nin başrollerini paylaştığı film, 1900’lü yılları konu alıyor.

1909 yılında yapılan kutup gezisinin gerçek bir öyküsünün anlatıldığı filmde arkadaşlık, sevgi, dostluk ve ölümüne bir yol arkadaşlığını en güzel bir biçimde anlatıyor. Bir haritayı bulmak için yola çıkan iki kişi imkansızı başarmak ve hayatta kalmak için doğa ile zorlu bir mücadeleye girer. Yaklaşık 3 yıl sürecek olan bu zorlu mücadele, izleyiciyi baştan sona merakta bırakıyor. Zorlu hava şartlarında hayatta kalmaya çalışan iki arkadaş, maalesef kurum başkanı tarafından gözden çıkarılarak büyük bir haksızlığa uğrayacaktır.

İmkansızı Başarmak 

Her anı soluk soluğa geçen en soğuk düşman filmi doğanın nasıl acımasız bir düşmana dönüşebileceğini de gösteriyor. Karlı ve fırtınalı bir ortamda hayatta kalmak neredeyse imkansızken bu iki arkadaş imkansızı başarmaya çalışacaktır. Doğanın bilinmeyen yüzü apaçık ortaya çıkar. Bu iki arkadaş zor ve acımasız olan bu yolculukta hayatta kalabilecek midir? Bu soru filmin başından sonuna kadar izleyiciyi merak içinde bırakıyor. Zorlu geçen üç yıl içinde çıldırmanın eşiğine gelen iki kâşif, bu zorlu görevden sağ salim çıkarak görevlerini tamamlamayı başarabilecek midir?

Yorum Yap

Film Önerisi Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşınız.