1. Ana Sayfa
  2. Liste Filmler
  3. En Çok İzlenen 5 Kore Filmi

En Çok İzlenen 5 Kore Filmi

En Çok İzlenen 5 Kore Filmi

Son yıllarda Kore filmleri, izleyiciler tarafından oldukça beğenilmektedir. Kore filmlerinde işlenen konular, hikâyeler izleyicilerin dikkatini çekmektedir. Dram, komedi, aşk, savaş gibi her kategoride film çeşitlerini bulabilirsiniz. Özellikle dram ve aksiyon filmlerinde izleyiciden tam not almaktadır. Ülkemizde de Kore filmleri en çok izlenen filmler arasındadır.

1- Karanlık Sırlar – Janghwa, Hongryeon (2003)

Kore yapımı, psikolojik gerilim içerikli bir filmdir. Bu film, psikolojik gerilim film severlerin izlemesi gereken filmler arasındadır. Farklı bir üsluba sahip filmde, iki kız kardeşin yaşadıkları anlatılmaktadır. Sumi ve Siyon kardeşlerin anneleri tuhaf bir şekilde ölür. Annelerinin ölümü üzerine iki kız kardeş hastalanır ve hastaneye yatırılır. İyileşene kadar evlerinden uzak kalan kardeşler eve döndüklerinde babalarının evlendiğini ve Eun Joo adında bir üvey anneleri olduğunu görürler. Kız kardeşler ve üvey anne arasında bir düşmanlık ortaya çıkar. Anne, baba ve kız kardeşlerin yaşadığı ev kâbusa döner. Evde meydana gelen doğaüstü olaylarında eklenmesi ile tam bir gerilim ortaya çıkar. Karanlık sırlar filminin yönetmenliğini ve senaryosu Kim Ji-woon yapmıştır.

2- Papatya – Deiji (2006)

Kore yapımı film, aşk filmi sevenlerin kaçırmaması gereken bir filmdir. Filmde, genç ve güzel olan Hye-Young ve Park Yi’nin aşkı anlatılmaktadır. Hye- Young Amsterdam’da yasayan ressam bir kızdır. Park Yi ise kiralık bir katildir ve uluslararası düzeyde uyuşturucu ticareti yapan bir mafyanın emrindedir. Hye- Young papatya tarlasında resim yaparken, Park Yi onu görür ve aşık olur. Park Yi, genç kızı sürekli takip eder, ancak aşkını itiraf edemez. Bunun yerine Hye- Young’ un çalıştığı meydana her gün bir demet papatya bırakıp “çiçekler” diye bağırıp kaçar. Genç kız hiç görmediği bu gizemli adama aşık olur. Daha sonrasında ikilinin başlarına birtakım olaylar gelir. Filmin yönetmenliğini, Wal Keung Lau yapmaktadır. Senaryosu ise Kwak Jae-Young’a aittir.

3- Cinayet Günlüğü – Salinui chueok (2003)

Filmde 1986 yılında Güney Kore halkı, baskıcı askeri yönetim altındadır. Ülkede baskı ve zulüm her geçen gün artmaktadır. Bir gün bir bayan tecavüze uğrayıp vahşice öldürülmektedir. Olayı çözmesi için Park Doo- Man adında bir polis memuru görevlendirilir. Ancak bu polis memurunun yaptığı tüm yöntemler, onu cinayetin çözmekten uzaklaştırır. Park Doo- Man başarısız olunca yerine Seul kentinden Seo adında yeni bir polis memuru atanır. Seo, çok zeki bir dedektiftir. Seo cinayeti çözmek için elinden geleni yapacaktır. Cinayet günlüğü filminin yönetmenliğini Bong Joon-ho yapmıştır. Filmin yapım yılı 2003’tür.

4- Parazit – Parasite (2019)

Kore yapımı oldukça başarılı bir filmdir. Filmde, Park ailesinden bahsedilmektedir. Zengin bir aile olan Park ailesinin yolları, fakir ancak sokak zekâsı olan Kim ailesi ile kesişir ve Kim ailesi ellerine geçen bu fırsatı hemen değerlendirir ve hemen Park ailesinin evlerine yerleşirler. Park ailesi, tüm varlığını yavaş yavaş Kim ailesine kaptırmaya başlar. Park ailesi, durumdan rahatsız olmaya başlayınca iki aile arasında üstünlük mücadelesi başlar. Birçok ödüle aday gösterilen Parazit filminin dizisinin de çekileceği belirtilmiştir. Filmin yönetmenliğini, Bong Joon Ho yapmıştır. İzleyicilerden tam puan almış etkileyici bir filmdir.

5- Zombi Ekspresi – Train to Busan (2016)

Zombi Ekspresi, zombi ve korku filmidir. 2016 yapımı film, milyonlarca kişi tarafından izlenmiştir. Filmde Sok-Woo çok yoğun çalışmaktadır. Bu nedenle kızını ihmal den Sok- Woo, kızının doğum gününde kızı ile birlikte eski eşinin yaşadığı Busan kentine gitmek için trene binerler. Ancak trende zombi virüsünden etkilenen bir bayan bulunmaktadır. Bu bayanın taşıdığı virüs trendeki kişilere yayılmaya başlar. Virüsün bulaştığı herkes zombiye dönüşür. Sebebi bilinmeyen bu virüs, tüm ülkeye yayılmaya başlar. Busan ve kızı hayatta kalmaya çalışmaktadır.

Bir önceki yazımız olan En İyi 10 Salgın Filmi başlıklı makalemizde En İyi 10 Salgın Filmi, En İyi 10 Salgın Filmi İzle ve Evde İzlenecek Filmler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. admin tek film önerilerine devam takipteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir