1. Ana Sayfa
  2. Netflix
  3. El Camino: A Breaking Bad Filmi (2019)

El Camino: A Breaking Bad Filmi (2019)

El Camino: A Breaking Bad Filmi (2019)
7.3
2019
ABD
2 Saat 2 Dakika
Vince Gilligan

Breaking Bad hayranlarını çok heyecanlandıran bir film önerisi olan El Camino bu senenin en çok ses getiren yapıtlardan biri. Breaking Bad dizisi tüm zamanların en ses getiren dizilerinden birisi. Senaryosu, kurgusu ve sorgulattığı kavramlarla tüm zamanların en etkileyici ve başarılı dizilerinden birisi olarak kabul ediliyor. Aslında dizinin konusu bir insanı kötülüğe iten nedir sorusunu aşıyor. Breaking Bad daha çok gerçek kötülük nedir ve nereden gelir gibi sorulara da yelken açıyor.

Bilinen Hikaye

Bilindiği gibi dizinin kahramanı Walter White 50. doğum gününde hem kanser hastası olduğunu öğreniyor hem de o güne kadar yaşadığı hayattan bambaşka sulara yelken açıyor. Bir kimya öğrenmeni iken neredeyse tüm kıtada ün salan bir uyuşturucu imalatçısına dönüşüyor. En önemli yardımcısı da Pinkman adlı eski bir öğrencisi.

Pinkman’ın Hikayesi

Pinkman zamanında lise öğrencisi iken çok başarısız. Ama onu hiç tasvip etmeyen ve bambaşka bir insan olan kimya öğretmeni ile farklı bir ilişkiye girip uyuşturucu üretmeye başlıyorlar. Dizide Pinkman’ın ailesi hakkında bazı şeyler öğreniyoruz. Yalnız asıl Pinkman karakteri El Camino: A Breaking Bad filminde tanıtılacak. Bu sefer başkahramanımız Jesse Pinkman. Bu durum da El Camino’yu dizinin hayranlarını iyice meraklandıran bir film önerisi yapıyor.

Pinkman Tekrar Hapse Girecek mi?

Filmin fragmanı bile bekleyenleri yeterince heyecanlandırdı. Kısacık fragmanda gördüğümüz kadarıyla JessePinkman dışarıda ve yine polis tarafından aranıyor. Sıska Pete adlı karakterin sorgusundan da anlayacağımız gibi kimse onu ele vermeyi hiç istemiyor. Film bu anlamda Amerikan hukuk ve ceza sistemini de sorgulamaya açmış durumda. Bu sorgulama zaten dizide başlamıştı daha da heyecan verici bir boyutta filmde de yer alması bekleniyor.

Pinkman’ın Hayatı

Dizinin finali izleyicler için oldukça tatmin ediciydi. Ama yine de Pinkman’ın hayatının nasıl değiştiği, nasıl ilerlediği ve Walter White’ın ardından Pinkman’ın neler yaşadığı bütün hayranları tarafından merak ediliyor. İşte BreakingBad dizisinin devam filmi olan El Camino’nun konusu buradan devam edecek. İçerisinden daha binlerce yan karakter çıkarabilecek zenginliğe sahip bir senaryo duayeninden yine çarpıcı ve etkileyici bir film önerisi. Daha ne diyelim?

Bir önceki yazımız olan Malefiz: Kötülüğün Gücü (2019) başlıklı makalemizde 2019, Angelina Jolie ve Elle Fanning hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap