1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Yarının Sınırında – Edge of Tomorrow (2014)

Yarının Sınırında – Edge of Tomorrow (2014)

Yarının Sınırında – Edge of Tomorrow (2014)
4
7.9
2014
ABD , Kanada
1 Saat 53 Dakika
Doug Liman

Merhaba film severler sizlere güzel bir vakit geçirebileceğiniz  “Yarının Sınırında” adlı filmi kısaca özetleyeceğim. Başrollerinde Tom Cruise, Emily Blunt  oynadığı bu film yakın gelecekte geçiyor. Filmin mottosu ise şu; yaşa öl tekrarla, yaşa öl tekrarla diye gidiyor. Konusu ise Mimics adlı uzaylı türler dünyayı ele geçirmek üzeredir. Yüzlerce şehri yerle bir etmiş ve sürekli ilerlemektedir. Askeri güçler bunları engellemek için elinden geleni yapmaya çalışırlar ama yetersizdirler. Mimicsler telepati yolu ile birbirleriyle iletişim halinde olduklarında iletişim konusunda çok ileride bir durumdadırlar.

Subay Bill Cage bir gün Mimicsler ile savaşmak üzeri savaşa gidecek en yakın üsse sürülür. Subay Bill Cage daha önce böyle bir savaş içerisinde olmamıştır. Savaş günü geldiğinde ilk Mimics ile karşı karşıya geldiği sırada ölür. Ama garip bir durum olur. Bir anda tekrardan uyanır aynı günü yaşar. Onu öldüren yaratıktan özel bir güç ona geçmiştir. Artık aynı günü tekrar tekrar yaşayacaktır. Öldükten sonra yine başa saracaktır. Mimics’leri durdurmak için bu bir nevi bir fırsattır ama beklenmedik bir durum daha olacaktır. Bakalım Mimics’leri durdurabilecek mi?  Acaba beklenmedik 2. durum ne? merak edenler filmi izlemeye koyulsun o zaman ;)  Şimdiden iyi seyirler.

Bir önceki yazımız olan Fokus - Focus (2015) başlıklı makalemizde 2015, Adrian Martinez ve Dolandırıcı Filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap