1. Ana Sayfa
  2. Biyografi
  3. Düzenbazlar Kulübü – Billionaire Boys Club (2018)

Düzenbazlar Kulübü – Billionaire Boys Club (2018)

Düzenbazlar Kulübü – Billionaire Boys Club (2018)
1
5.6
2018
ABD
1 Saat 48 Dakika
James Cox

Film konusunda farklı beklentileri olan kişiler olabilir. Bu beklentilere yanıt veren filmlerden bir tanesi Düzenbazlar Kulübü isimli filmdir. Hala çok ses getiren alanının en iyi örneklerinden biri olan filmin konusu ABD’de geçiyor.

Amerika Birleşik Devletleri yapımı olan film biyografi ve dram türlerini kendi içinde harmanlayan ve bunu çok iyi beceren bir yapımdır. Ülkemizde de gösterime giren filmin yönetmeni ise James Cox’tur. Filmin orijinal ismi ise  Billionaire Boys Club olarak geçiyor.

Filmdeki Karakterlere Hayat Veren Oyuncular

Filmin başrol oyuncularından da bahsetmek gerekir ise Amerika sinemasının dünyaca ünlü aktörlerinden olan Kevin Spacey başroldedir. Filmde aynı zamanda Taron Egerton ve Ansel Ergort isimli oyuncular da bulunuyor. Bunun yanında yardımcı rollerde de çok önemli oyuncular yer alıyor.

Filmin Karakterlerinin Yaşadığı Tüm Maceralar

Filmin konusuna bakıldığında benzer bir konu Babil dizisinde işlendiği için konu çok uzak değildir.. Saadet zincirini kuran bir grup Amerikalı gencin başından geçenlere odaklanıyor. Filmin ana karakteri Joe Hunt isimli karakterdir. Film bir tür dönem filmi gibi zira Düzenbazlar Kulübü seksenli yıllarında ortasında geçiyor. Çok sağlam bir mirasyedi ve girişimci olan Joe Hunt, Beverly Hills kökenli ve mirasyedi olmasından da anlaşılacağı üzere oldukça varlıklı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir.

Kendisi ile aynı statüde, aynı zenginlikte olan genç arkadaşları ile hem çok daha fazla para kazanmak, hem de kendilerini çok özel hissedebilmek adına  Billionaire Boys Club adını verdikleri bir kulüp kuruyorlar. Kulüp yazının başında da ifade edildiği gibi saadet zinciri yapısıdır. Kulübe gelenler ellerinde olan bütün para ve mal varlıklarını bırakıyorlar. Kazan kazan mantığı ile işlediğinin söylenebileceği bir yapı ile insanların dikkatini çekiyorlar. Bu arada kulüpte bu yaşanan gelişmelere istinaden sürekli olarak yatırım teklifleri yağmaya başlıyor. Los Angeles Kentinde kurulan kulüp bir süre sonra FBI’ın dikkatini çekiyor. Filmde ki olaylar da tam olarak bu süreçten sonra başlıyor. Film gerçek hayattan esinlenme olan bir çalışma. Yıllar sonra karşılaşan iki arkadaşın birebir yaşadıkları üzerinden gidiyor.

Bir önceki yazımız olan Doğu Ekspresinde Cinayet (2017) başlıklı makalemizde 2017, Doğu Ekspresinde Cinayet ve Doğu Ekspresinde Cinayet Filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap