1. Ana Sayfa
  2. Fantastik
  3. Dumbo (2019)

Dumbo (2019)

Dumbo (2019)
3
6.3
2019
ABD, İngiltere, Avustralya, Kanada
1 Saat 52 Dakika
Tim Burton

Heyecan ve aksiyonun bir arada yaşandığı film, yavru bir fil yavrusu olan Dumbo’nun yaşadıklarını konu ediniyor. Küçük bir yerde yaşayan küçük fil yavrusu Dumbo, bir gün olduğu yerden kaçar ve bir sirkin içinde samanların arasına saklanır. Sirkin çalışanları samanların arasında birinin saklandığını gördüklerinde önce tereddüt ederler. O kişinin neden oraya saklandığını anlamaya çalışır. Ancak öncesinde kim olduğunu da merak ederler.

Samanların arasına doğru uzanıp bakacaklarken Dumbo birden bire samanların arasından kafasını çıkarır. Sirk çalışanları karşılarında bir fil yavrusu görünce oldukça şaşırırlar. O koca kulaklara ve mavi gözlere sahip olsa da normal bir fil olduğunu düşünürler. Bir zaman boyu çocuklarla beraber oynarlar. Sirktekiler oldukça kaynaşmıştır. Sirkin işleri gittikçe daha da kötüleşmeye başlamıştır.

Dumbo İnsanların Karşısında

Sirk sahibi Dumbo’yu seyircilerin karşısına çıkarıp daha fazla seyirci toplamayı umut eder. Dumbo’yu akşamları süsleyerek yüksek bir yerden seyircilerin karşısına çıkarırlar. Tüm seyirciler tatlı bir fil yavrusu olan Dumbo’yu çok beğenirler. Ancak kimse onun koca kulakları sayesinde uçabildiğini bilmiyordur. Onun yalnızca bir kuş tüyüne ihtiyacı vardır. İhtiyacı olan kuş tüyünü ona sirkte yaşayan bir fare getirir.

Dumbo ile fare arkadaş olurlar. Bir gün Dumbo çocuklarla oynarken koca kulaklarını havalandırır ve uçmaya başlar. Sirkte heyecan ve şaşırma duyguları karmakarışıktır. Her geçen gün Dumbo’yu görmeye gelen ziyaretçiler sayesinde sirk tekrardan iş yapmaya başlar. Dumbo koca bir fil yavrusu olmasına rağmen kulakları sayesinde uçarak herkesi kendine hayran bırakır.

Filmi izledikten sonra yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Aladdin (2019) başlıklı makalemizde Aladdin, Aladdin 2019 ve film hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap