1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Dört Kardeş – Four Brothers (2005)

Dört Kardeş – Four Brothers (2005)

Dört Kardeş – Four Brothers (2005)
1
6.8
2005
ABD
1 Saat 49 Dakika
John Singleton

Öz anneleri kadar sevdikleri, manevi anneleri öldürüldükten sonra, dört kardeş seneler sonra yeniden buluşurlar. Bu kardeşlerin buluşma amacı, manevi annelerinin intikamını almaktır.  Birbirinden karakter olarak, farklı kardeşlerdir. Katili bulup, takip ederken bu işe başka kimsenin girmesini istemezler. Kanunları bile aradan çıkarırlar.

Film, Amerika’nın kaoslu sokakların da geçer. Filmin yönetmeni, John Singleton’ dur. Başarılı bir yönetmendir. İlk filmin de pek çok dalda ödüle layık görülmüştür. Filmlerinde ki amacı, Amerika sokak hayatını anlatmaktır. Fakat ilk filmindeki yakaladığı başarı diğer filmlerin de olmamıştır.

Ünlü yönetmenin son filmi 2005 yapımı, Dört Kardeş’ tir. Film alışık olduğumuz klasik Amerika filmlerindendir. Baba Mercer; suçların diz boyu olduğu sokaklardan, yetim olan farklı ırklardan olan dört tane erkek çocuğunu evlat edinmek istiyor.

Çocuklara gayet iyi ve sevgi dolu bir hayat sunmaya çalışıyor. Fakat yıllar sonra manevi annelerinin ölmesinden sonra, işler farklı bir boyuta geliyor. Dört kardeşin kalbi intikamla doluyor ve bu işi çözmek için yemin ediyorlar.

Muhteşem bir oyunculuğun sergilendiği filmde, seyirciye geçen muhteşem enerji, filmi de klasikler arasına sokmuştur. Hala film önerileri denilince ilk karşılaşılan filmlerden biridir. Film de farklı meslek gruplarından oluşan bir oyuncu kadrosuna yer verilmiştir. Bu oyunculardan başrol olanlar şunlardır;

Mark Robert Micheal Wahlberg; Oyuncu Akademi Ödüllerine aday olmuş başarılı bir oyuncudur. Aynı zamanda Dövüşçü filmi ve Köstebek filmi ile Oscar’ aday olmuştur. Garrett Hedlund;  Amerika’lı ünlü bir aktördür.  Dört kardeş filmiyle tanınmıştır. Tüm Eragon ve Tron Efsanesi filmleri ile de başari ve şöhret yakalamıştır. Andre 3000 ; Esas adı Andre Lauren Benjamin olan aktör ve müzisyendir. Dört kardeş filmin de başarılı bir performans sergileyerek, başarılı bir çıkış yakalamıştır.

Filme Genel Bakış

Eğer aksiyon ve suç film önerileri araştırıyorsanız, bu filmi izleyebilirsiniz. İstediğiniz heyecanı ve merakı karşılayacaktır. Dört kardeş filmi yayına girdiği günden itibaren çok ilgi gören ve tavsiye edilen bir film olmuştur. Ana konusu küçüklükten gelen travma, yaşanan kayıplar ve sevdikleri birini kaybettikten sonra ki intikam duygusunun üzerine olan bu film,  intikam duygusunun pek olumlu sonuçlar vermediğini anlatıyor.

Bir önceki yazımız olan Esaretin Bedeli - The Shawshank Redemption (1994) başlıklı makalemizde 1994, Bob Gunton ve Esaretin Bedeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap