1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Doom: Yıkım (2019)

Doom: Yıkım (2019)

Doom: Yıkım (2019)
1
3.6
2019
ABD
1 Saat 36 Dakika
Tony Giglio

Korku filmi sevenler yeni bir film tavsiyesi de ilginç konusuyla birlikte Doom yani Yıkım filmi. Bilindik bir konu olsa da Doom ilginç bir seyirlik vaat ediyor. Doom’da bilimsel çalışmalar yapan bir grup insan yeni bir şey keşfediyor. Ancak bu keşif aynı zamanda çok tehlikeli ve insanlığın yok olmasına neden olabilir. Yeni keşif sayesinde Mars gezegeninin en karanlık uydularından birisinde farklı evrenler arasında geçiş yapmak mümkün olacaktır. Ancak farklı evrenlere geçiş meselesi biraz problemlidir. İnsanlık tarihi için çok büyük bir gelişme gibi görünse de yeni geçilecek olan evren aslında cehennemdir. Bu kapı açılır ve cehenneme girilirse bütün insanların ruhları bu tuzağa düşecektir.

Korku Filmi Sevenler Kaçırmasın

Korku sevenler aslında Doom filminin konusunu bir yerden hatırlayacaktır. Çünkü Doom aslında bir bilgisayar oyunu olarak tasarlanmıştır. Oyunu sevenler ise filmi kaçırmak istemeyecektir. Filmde cehennem kapılarının açılması ile birlikte içeriye dolan garip yaratıklarla mücadele anlatılıyor. Bu tarz öyküleri sevenler için 96 dakikalık gerilim ve aksiyon dolu bir film olan Doom aynı zamanda kadrosu ile de dikkat çekiyor.

Cehennem Yaratıkları

Kızıl Gezegen’de araştırmalarına devam eden bir grup bilim insanı bir süre sonra buradan gelen sinyallerde bir tuhaflık hissetmeye başlar. Olduvai Labaratuvarı’nda sorun çıkmaya başlamıştır. Mars’la ve bu istasyonla ilgili bütün sinyaller sona ermiş ve de çalışmalar yarıda kesilmiştir. Dünyadaki bilim insanları az da olsa mesaj almaya devam eder. Ancak bu mesajlar da Mars’ta işlerin ters gittiğini göstermektedir. Bütün bu haberler üzerine özel olarak görevlendirilen bir birlik buraya gönderilir. Yapılan araştırmalar sırasında birdenbire cehennem kapısı açılmış ve de orada yer alan zebaniler, cinler, cehennem şövalyeleri gibi garip yaratıklar uzay istasyonunu basmıştır. Bütün araştırma istasyonunu ele geçiren canavarlara karşın savaşan ekibe verilen emir açıktır. Hiç bir canlı kalmayana kadar canla başla mücadele etmeleri gerekiyor. Garip yaratıklar ve zebanilerle dolu tekinsiz korku filmlerini sevenler kaçırmasın. Doom hiç hız kesmeyen bir gerilim ve macera içeriyor. Oldukça korkunç ve gizemli yaratıklarla dolu bir filmdir.

Bir önceki yazımız olan Gerald's Game (2017) başlıklı makalemizde 2017, Bruce Greenwood ve Carla Gugino hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap