1. Ana Sayfa
  2. Arkadaş Ortamı
  3. Doğu Ekspresinde Cinayet (2017)

Doğu Ekspresinde Cinayet (2017)

Doğu Ekspresinde Cinayet (2017)
1
6.5
2017
Malta, ABD
1 Saat 54 Dakika
Kenneth Branagh

2017 yılında çekilen bu film çevrildiği tüm zamanlarda olduğu gibi  konusu itibarıyla son derece dikkat çekiyor. Gerilim ve polisiye türünde olduğu için film de heyecan sonuna kadar hız kesmiyor. Filmin yönetmeni ise aynı zamanda başrollerden bir tanesinde yer alan Kenneth Branagh isimli dünyaca ünlü çok başarılı bir sanatçıdır.

Doğu Ekspresinde Cinayetin Sırrı

Çok klasik bir konusu olmakla beraber yine de filmde heyecan dozu son derece yüksektir ve bir cinayet sırrının çözülmesi aşamasında yaşananlara şahit olunmaktadır. Film adından da anlaşılacağı gibi bir trende 1930 senesinde geçiyor.  Paris İstanbul arasında çalışan Şark Ekspresinde yapılan  seferlerin bir tanesinde cinayet işleniyor ve macera tam olarak burada başlıyor. Öldürülen kişi ise önemli ve tanınan Amerikalı bir milyarder olduğundan olay çok daha dikkat çekici bir hale geliyor. Tren içinde bu yolculuğu yapan çok sayıda kişi vardır. İşte onlardan bir tanesi de ünlü Belçikalı dedektif Hercule Poirot olunca olaylar adeta seyir değiştirir.

Tren hareket halinde gider iken kara saplanır. Böyle olunca da olayı kendi yöntemleri ile çözmek isteyen ve yetkililere bırakmak istemeyen Hercule Poirot hızlı bir biçimde birkaç saat içinde olayları çözmeye çalışır. Her yolcunun tek tek sorgulandığı ve en ufak ip uçlarının dahi gözden kaçırılmadığı sahneler vardır. Bu film ünlü yazar Agatha Christie’nin en meşhur en bilinen kitaplarından bir tanesidir. Filmde kitabın ana metnine sadık kalınmış ve sonuna kadar katili bulmak çok da kolay olmamıştır.

Filmde Yer Alan Oyuncular

Başrolde ki Kenneth Branagh dışında da birçok ünlü ismi filmde görmek mümkündür. Filmin diğer başrollerde yer alan isimler ise en az başrol oyuncusu kadar popüler ve kaliteli oyuncular olan Michelle Pfeiffer ile Johnny Depp’tir. Film sadece oyuncu kadrosu için bile izlenebilecek cinsten olan sürekli nefeslerin tutulduğu görsel yönü ile de öne çıkan bir filmdir.

Bir önceki yazımız olan Balloon (2018) başlıklı makalemizde 2018, Balloon ve Balloon 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap