1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Damalı Ninja (2018)

Damalı Ninja (2018)

Damalı Ninja (2018)
2
7.2
2018
Danimarka
1 Saat 23 Dakika

Başrollerini Facunda Reyes, Anders Matthesen ve Emma Sehested Hoeg’in paylaştığı animasyon gösterim olarak vizyona giren filmin yönetmenliğini ise yine Ander Matthesen yapmıştır. Ninja bebek şeklindeki oyuncağı bir gün canlanarak en iyi arkadaşı olan ve türlü maceralara atılan bir gencin hikâyesi anlatılmaktadır.

Damalı Ninja Filmi Konusu

Genç çocuk Etrafı tarafından sürekli olarak zorbalık görmektedir. Ninya bebeği ise canlanınca ona bir güç vermiş ve birlikte intikam alabilecekleri konusunda çocuğu yönlendirmiştir. Ninja bebek üretim fabrikasında yıldırım düşünce canlanan Ninja bebek kendisine yardım etmesi karşılığında genç adamında bebek fabrikasındaki çocuk katili olan birinden intikam alması için kendisine yardım etmesini ister. Böylelikle her ikisi içinde macera başlamıştır.

Yaklaşık 1 saat 23 dakika boyunca birçok görsel efekt ve animasyon gösterileri ile izleyicilere keyifli saatler yaşatacak olan film aksiyon, macera ve animasyon seven seyirciler için keyifle izlenilecek bir filmdir. Yıldırım çarpması sonucunda insanlık tarihini kötü ruhlardan korumak için seppuku yaparak hayatına son veren bir Japon samurayı olan Taiko Nakamura’nın ruhu Ninja bebek içerisine girmiş onu canlandırmıştır.

Fabrikada zavallı bir çocuğu öldüren adamdan intikam almak için filmin başkahramanı Aske ile işbirliği içerisine girerek her ikisi de intikam yolunda birbirlerine arkadaşlık ederler. Film Danimarka’da çekilmiş ve 2 milyon gibi bir hasılata sahip olmuştur. Ayrıca 4 ayrı ödüle sahip olan film animasyona dalında seyredilebilecek filmler arasında önemli bir yer işgal etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Enola Holmes (2020) başlıklı makalemizde 2020, Enola Holmes ve Enola Holmes Filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap