1. Ana Sayfa
  2. Netflix
  3. Code 8 (2019)

Code 8 (2019)

Code 8 (2019)
1
6.1
2019
Kanada
1 Saat 38 Dakika
Jeff Chan

Yaklaşık 1 saat 38 dakika bir sürede soluksuz izleyebileceğiniz 2019 yapımı bilim kurgu ve fantastik içerikli bir film olan Code 8 filmi 2019 yapımı Kanada da çekilmiş bir filmdir. Süper güçlere sahip olan ve annesinin amansız hastalığına karşı yardımcı olabilmesi adına para kazanmak için çeşitli suçlara karışmış bir grup ile birlikte çalışan bir adamın hikâyesidir.

2016 yılında aynı adla kısa metrajlı bir çalışma olarak karşımıza çıkan filmin uzun metrajlı versiyonu olarak seyircilerle buluşturulmuştur. 2019 Aralık ayında vizyona giren filmin yönetmeni Jeff Chan’dır.

Code 8 Filmi Konusu

Kirli dünyaların konu alındığı filmde doğaüstü yeteneklere sahip olan insanların çok yüksek mertebelerde olacakken ayrımcılıklardan ötürü gördükleri kötü muameleler anlatılmaktadır.  2,1 milyon dolar bütçe ile çekilen filme yaklaşık 18,2 milyon hasılat elde etmiştir. Büyük bir soygun planı ile annesini iyileştirmek için gerekli parayı bulmaya çalışan bir gencin başından geçenleri anlatmaktadır.

Film x-men gibi süper kahramanlık türünde filme seyretmeyi sevenler için tercih edilecek bir filmdir. Eleştirmenler tarafından senaryosu biraz zayıf olarak nitelendirilmiş olmasına rağmen sürükleyici bir film olarak beğeni kazanmıştır. Olağanüstü yeteneklerinin kullandırılmasına izin verilmeyen bir halk ve annesini hastalıktan kurtarmaya çalışan ve bu uğurda her şeyi yapmayı göze alan bir gencin hikâyesi film severlerin beğenisi kazanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Damalı Ninja (2018) başlıklı makalemizde 2018, Anders Matthesen ve Damalı Ninja hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap