1. Ana Sayfa
  2. Liste Filmler
  3. Çocuklarla İzleyebileceğiniz 5 Film

Çocuklarla İzleyebileceğiniz 5 Film

Çocuklarla İzleyebileceğiniz 5 Film

Çocuklarla izlenebilecek filmlerin sayısı oldukça fazladır. Güzel bir hafta sonu aktivitesinde ilk akla gelen kültür sanat etkinlikleridir. Gerek evlerde gerekse de sinemalarda çocuklarla birlikte yetişkinlerin de sıkılmadan izleyebileceği çok sayıda film bulunmaktadır. Aileleriyle birlikte aynı filmi izleyen çocuklar, ortak bir aktivitenin içerisinde olmaktan son derece mutlu olacaklardır.

Çocuklarla birlikte keyifli zaman geçirmek isteyenler için, çocukların ilgi alanlarına da uygun filmler seçilmesi gerekir. Erkek çocukları daha çok lego temalı filmler izlerken, kız çocuklarının beğenileri daha farklı olabilecektir. Kullanılan kelimelerin argo olmaması, hazırlanan görsellerin de yaş grubunun ilgisini çekecek tarzda olması gerekir. Yardımlaşma, merhamet, hayvan sevgisi, yaşlılara saygı gibi kavramlar, çocuk filmlerinde işlenmesi gereken unsurlar arasındadır. Gerek Türk gerekse de yabancı yapımlar içerisinde çocukların ruhsal gelişimini destekleyecek şiddet içermeyen yapımlara yönelmek önem taşımaktadır.

Küçük Ağacın Eğitimi – The Education of Little Tree

Anne ve babasını kaybettikten sonra büyükanne ve babası tarafından eğitilen küçük bir çocuğun başından geçenler, başarılı bir şekilde konu edinmiştir. Çocukların eğitiminde etkili olan merhamet, sabır ve özveri duyguları başarılı bir şekilde ele alınmıştır. Değerler eğitimini son derece başarılı bir şekilde işleyen sıcak yapımlardan biridir.

Charlie’nin Çikolata Fabrikası – Charlie and the Chocolate Factory

Charlie, anne, babası, büyükanne ve büyükbabası ile yaşayan bir çocuktur. Kısıtlı imkânları ile mutlu olmayı bilen, tokgözlü ve merhametli bir kişiliğe sahiptir. En sevdiği yiyeceklerden biri olan çikolata fabrikasına yaptığı büyülü bir yolculuk konu edinmiştir.

Karlar Ülkesi – Frozen 

Büyük küçük herkesin severek izlediği bu film, daha çok kız çocuklarının ilgisini çekecek tarzdadır. Elsa ve kardeşi Anna ile birlikte adalet ve merhametin peşinde koşarak, ülkelerini dondurucu soğuktan ve kötü güçlerden kurtarmaları konu edinmiştir.

Pinokyo-Pinocchio 

https://www.youtube.com/watch?v=P6pNam8_Um8

Bilinen konusu ile Pinokyo, çok yaramaz ve söz dinlemez bir kukladır. Kendisini yapan ihtiyar ustasını, merakı ve yaramazlığı ile sürekli üzmektedir. Pinokyo’nun yaptıklarından ders alması filme konu edinmiştir.

Muppet Movie

Farklı hayvanların sevimli kukla karakterleri ile hazırlanan bu film, kukla gösterilerinin en başarıları arasındadır. Sevimli konuşmalar ile renklenen filmde hazırcevap karakterler öne çıkarak son derece eğlendirici bir senaryoyu ortaya çıkarmıştır.

Bir önceki yazımız olan İzlenmesi Gereken Film Önerileri ve En İyi Filmler başlıklı makalemizde 2020 Film Önerileri, 2020 Film Tavsiyeleri ve En İyi Filmler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap